Duny z Maechtu

Duny z Maechtu

Bart Edwards Sezóny 2 2019 - 2021


Prokletý rytíř, který žádal ruku princezny Pavetty a otec malé Ciri.

Duny z Maechtu, známý také jako Ježek z Erlenwaldu, byl rytíř, který zachránil život cintranského krále Roegnera, načež získal nárok na jeho dceru skrze zákon překvapení. Po mnoha letech jí začal navštěvovat a pár se do sebe zamiloval. Aniž by o tom věděli, tak s ním princezna Pavetta otěhotněla, ale královna Calanthé měla jiné plány a připravila zásnubní oslavu, kde jí měl o ruku požádat Crach ze Skellige.

Jelikož ale Pavetta náležela Ježkovi, přišel o její ruku žádat i on. Zde vyšlo najevo, že je prokletý a mění do podoby ježka. Královna Calanthé nakonec chtěla jeho hlavu a Ježka napadli její muži. Do celé situace však zasáhli Geralt a nakonec i Pavetta, která zase odhalila svou magickou moc. Královna i ostatní si poté uvědomili, že zákonu překvapení není možné vzdorovat a Calanthé schválila sňatek mezi Dunym i Pavettou, čímž zrušila i jeho kletbu.

Geralt byl následně požádán, aby si vzal nějakou odměnu a on Dunyho odbyl zákonem překvapení. Poté vyšlo najevo, že je Pavetta těhotná a o nějaký čas později se jí narodila dcera Ciri. Duny s Pavettou nakonec zemřeli na moři a Ciri tak zůstala bez rodičů a byla vychována svými prarodiči.

Foto: Netflix