Duny z Maechtu

Duny z Maechtu

Bart Edwards Sezóny 3 2019 - 2023


Prokletý rytíř, který žádal ruku princezny Pavetty a otec malé Ciri.

První série

Duny z Maechtu, známý také jako Ježek z Erlenwaldu, byl rytíř, který zachránil život cintranského krále Roegnera, načež získal nárok na jeho dceru skrze zákon překvapení. Po mnoha letech jí začal navštěvovat a pár se do sebe zamiloval. Aniž by o tom věděli, tak s ním princezna Pavetta otěhotněla, ale královna Calanthé měla jiné plány a připravila zásnubní oslavu, kde jí měl o ruku požádat Crach ze Skellige.

Jelikož ale Pavetta náležela Ježkovi, přišel o její ruku žádat i on. Zde vyšlo najevo, že je prokletý a mění do podoby ježka. Královna Calanthé nakonec chtěla jeho hlavu a Ježka napadli její muži. Do celé situace však zasáhli Geralt a nakonec i Pavetta, která zase odhalila svou magickou moc. Královna i ostatní si poté uvědomili, že zákonu překvapení není možné vzdorovat a Calanthé schválila sňatek mezi Dunym i Pavettou, čímž zrušila i jeho kletbu.

Geralt byl následně požádán, aby si vzal nějakou odměnu a on Dunyho odbyl zákonem překvapení. Poté vyšlo najevo, že je Pavetta těhotná a o nějaký čas později se jí narodila dcera Ciri. Duny s Pavettou nakonec zemřeli na moři a Ciri tak zůstala bez rodičů a byla vychována svými prarodiči.

Druhá série

Duny možná zemřel, ale muž skrývající se za tímto jménem žil dál. Jen málokdo mohl tušit, že byl otec Ciri zároveň „Bílým Plamenem tančícím na mohylách nepřátel“ nebo tedy císařem Nilfgaardu Emhyrem var Emreisem. Smrt byla pouze zástěrkou, aby se vrátil do domoviny, svrhl Uzurpátora a získal zpět svůj trůn. Z pozice císaře nechal následně dobýt Cintru, kam se poté sám přesunul. Aby hned ukázal svou sílu, nechal zatknout Cahira a Fringillu, jejichž lži prohlédl. V podobě Dunyho se objevil ve vizích své dcery, které měla na Kaer Morhen.

Foto: Netflix