Filavandrel

Filavandrel

Tom Canton Sezóny 3 2019 - 2023


Král elfů, který je nucený skrývat se v horách.

Vlčí sen

Kdysi dávno se z Filavandrela a Vesemira stali přátelé a když v roce 1165 Vesemir vyřídil lešije nedaleko Ard Carraigh, zjistil od Filavandrela, že lešij mluvil mrtvým elfským dialektem. Filavandrel mu vyjevil, že v minulých čtyřech letech se ztrácely elfské dívky, mezi nimi i Kitsu, která tímto dialektem mluvila. Vesemir se s tím ale odmítl dál vypořádávat, tak v hledání dívek pokračoval Filavandrel sám.

Díky informacím od Vesemira se Filavandrel dostal do zapomenuté elfské školy v horách, nedaleko které útok lešije proběhl. Zde zjistil, že Kitsu byla proměnna skrze experimenty v křížence a byla to ona, kdo unášel dívky k dalším pokusům. Ty ale zemřely. Místo toho, aby jej Kitsu zabila, zajala jej a pokračovala ve svém lovu. Filavandrela později osvobodil Vesemir spolu s čarodějkou Tetrou a trojice následně zjistila, že jedna z dívek přežila. Tetra se ji pokusila zabít, ale Filavandrel šíp zablokoval vlastní rukou. Vesemir jim následně pomohl uniknout a Filavandrel mu slíbil, že pokud dívka bude stejně smrtící jako Kitsu, dovolí mu ji zabít.

První série

Když se Geralt z Rivie s bardem Marigoldem vypravili zjistit, co je pravdy na postavě ďábla v Dol Blathanna, tak asi nečekali, že narazí na sylvána a skupinu elfů. Elfové pod vedením Filavandrela je také vzali do zajetí a plánovali, že je zabijí. Zde také Geralt s Marigoldem zjistili, že sylván Torque pro nemocné elfy krade zásoby a oni již nežijí ve svých zlatých palácích, nýbrž v jeskyních.

Filavandrel tedy nechtěl, aby je dvojice odhalila, tak se je chystal zabít a vyprávěl Geraltovi o tom, jak lidé a elfové kdysi spolupracovali, dokud je nepozabíjeli ve velké čistce. Kdyby elfové podle něj slezli z hor, museli by se lidem klanět, tak mu Geralt navrhl, ať se přesunou jinam.

Poté, co jej Toruviel informovala, že jsou tu další elfové připravení bojovat, nechal své zajatce jít a Marigoldovi vynahradil jeho zničenou loutnu svou.

Filavandrel byl po letech na chvíli otcem.

Druhá série

Po bitvě na Soddenském pahorku se Filavandrelovi a jeho lidem podařilo zaútočit na nilfgaardské vojáky, kdy zajali čarodějku Fringillu a její vlastní zajatkyni Yennefer. Obě chtěl přivézt své lásce Francesce jako dar. Francesca v nich ale neviděla užitek a zeptala se Filavandrela, proč je nezabil, na což odvětil, že je může využít. Taky mu připomněl, že on již elfy nevede a že to ji navštěvuje ve snech osoba v bílé róbě. Čarodějky byly málem popraveny, ale také měly sny jako Francesca. Zatímco je trojice následovala, Filavandrel držel stráž. Nakonec to dospělo k tomu, že elfové chtěli utvořit alianci s Nilfgaardem.

Když byla tato aliance vytvořena, přesunuli se Filavandrel s Francescou a Fringillou do Cintry, kde bylo pro elfy vybudováno útočiště. Když se do Cintry vrátil Cahir, Filavandrel jej konfrontoval, protože netušil, o koho jde, dokud se do toho nezapojila Fringilla. Filavandrel následně dohlížel na výcvik elfů a v Cintře se mu a Francesce také narodilo čistokrevné dítě. Jejich dítě ale bylo zabito ve spánku a oni z toho začali podezřívat Redanii, kde také sami povraždili několik dětí. Od zajatého Istredda se pak Filavandrel s Francescou dozvěděli, že Ciri a její starší krvi.

Foto: Netflix