Geralt z Rivie

Geralt z Rivie

Henry Cavill Sezóny 2 2019 - 2021


Obávaný lovec příšer, vědmák a zaklínač, který putuje světem na své věrné Klepně a se svými dvěma meči.

Geralt z Rivie, známý také jako Gwynbleidd, Bílý vlk nebo Řezník z Blavikenu, je zaklínačem ze školy Vlka. Narodil se čarodějce Visenně a žoldáku Korinovi, kteří se jednou potkali na rozcestí. Po dlouhou dobu byla jeho jedinou společnicí na cestách jeho klisna Klepna, ale časem si kolem sebe vybudoval velkou skupinu přátel.

Na první pohled působí Geralt velmi chladně, ale uvnitř je jako rytíř z pohádek, který se vždycky rozhodne pro to, co je správné. Nemá rád nespravedlnost a často jej trápí svědomí. Kvůli svému zaklínačskému řemeslu je mnohými lidmi odsuzován a i když se jim snaží pomoci, nemusí to pro něj dopadnout úplně dobře. Často to končí zajetím nebo vyhnanstvím.

Přes zákon překvapení s ním byla spojena Ciri, kterou začal brát jako svou dceru a skrze moc džina zase propletl svůj osud s čarodějkou Yennefer.

První série

Geralt se jednoho dne doslechl o netvorovi, který žije nedaleko Blavikenu a rozhodl se jej odstranit. Ve městě mu bohužel nebyli schopni vyplatit odměnu, tak jej nasměrovali k místnímu čaroději, z něhož se vyklubal Stregobor. Ten Geralta požádal, jestli by pro něj nezabil prokletou princeznu Renfri, ale Geralt odmítl. Samotná Renfri po něm chtěla odstranění Stregobora, ale jelikož Geralt vytušil, že celá situace dopadne špatně, byl nucen Renfri zabít, což mu vysloužilo přezdívku Řezník z Blavikenu.

S potulným bardem Marigoldem se Geralt seznámil v Dol Blathanna, kde se společně následně vypravili splnit zakázku na čerta. Z toho se však vyklubal sylván Torque, jenž navíc spolupracoval s chudými a nemocnými elfy. Geralt s Marigoldem padli do jejich zajetí, ale zaklínači se podařilo své věznitele přesvědčit, aby je propustili.

Během další ze svých cest zavítal Geralt do nevěstince nedaleko Wyzimy, kde však místnímu majiteli zůstal dlužen. Z tohoto důvodů se vypravil do samotného města, kde jej čarodějka Triss nasměrovala k princezně proměněné ve strigu. Její kletbu nakonec Geralt zrušil a za vydělané peníze mohl vykoupit zpátky Klepnu, kterou nechal v nevěstinci v zástavě.

Klepna je Geraltovou nejdůvěryhodnější společnicí.

Marigolda časem potkal Geralt v Cintře, kde po něm jeho přítel chtěl, aby jej doprovázel na hostinu v královském paláci. Zde měl zaklínač možnost spatřit na vlastní oči sílu zákona překvapení a ochránil zamilovaný pár princezny Pavetty a rytíře Dunyho, kteří byli takto spojeni. Za odměnu požadoval Geralt tentýž zákon, ale vymstilo se mu to, jelikož byla Pavetta těhotná.

Své spojení s královským potomkem chtěl Geralt přerušit s pomocí džina, ale jeho přítel Marigold vše zkomplikoval. Jelikož přišel o hlas, požádal Bílý vlk o pomoc čarodějku Yennefer, jež jej ale okouzlila a on skončil ve vězení. Geralt následně zjistil, že Yennefer chce džina taktéž využít, a proto užil svého posledního přání k tomu, aby propletl jejich osudy.

Džinovo kouzlo však neznamenalo, že bude vztah Geralta a Yennefer dokonalý, a proto zaklínač odešel. Znovu se spolu setkali až během honu na zeleného draka, kde navíc poznali i legendárního zlatého draka, jenž vystupoval na veřejnosti v podobě člověka jménem Borch Tři Kavky. S jeho pomocí si Geralt uvědomil, že před zákonem překvapení nemůže utíkat a vydal se proto do Cintry.

Když Geralt dorazil do Cintry, královna Calanthé odmítla přistoupit na zaklínačovy podmínky. Původně mu chtěla předat dvojnici, ale když ji Geralt prohlédl, nechala jej uvěznit. Brzy nato ale na Cintru zaútočil Nilfgaard a Geraltovi se podařilo uniknout. S Ciri se nakonec setkal v lesích, kde se poznali, i když se nikdy předtím v životě neviděli.

Foto: Netflix
loading…