Istredd

Istredd

Royce Pierreson Sezóny 2 2019 - 2021


Mladý čaroděj, který měl milostné pletky s Yennefer.

Istredd byl prvním člověkem, kterému kdy na Yennefer záleželo, kvůli čemuž s ním také začala trávit čas během svého studia na Arethuse. Istredd tou dobou studoval pod čarodějem Stregoborem a vždycky doufal, že se bude moci věnovat magickým vykopávkám, což se mu také podařilo. I když se s Yennefer rozešli v nedobrém, pořád k němu chovala nějakou úctu a nebála se za ním přijít si pro radu.

První série

Jednoho dne studoval Istredd ruiny pod Arethusou, když se před ním objevila Yennefer, která poprvé v životě použila své schopnosti. Istredd ji kvůli jejímu bezpečí poslal zpátky, ale i tak ji Tissaia našla a do školy přivedla. S Istreddem se Yen sešla až po čase. Istredd ji podporoval a říkal, že to nemá vzdávat a dokonce jí pomohl se čtením mysli. V podobných situacích se dvojice setkávala nadále, kdy Istredd svou kamarádku vždycky utěšoval a říkal jí, že budou spolu, ať se stane cokoliv.

Istredd následně získal Yeninu důvěru a navázal s ní milostný poměr. Získal tak také informace o jejím elfím původu, které předal svému mistru Stregoborovi. Tato fakta nakonec Stregobor využil k tomu, aby nezískala místo, které pro ni Tissaia připravila. Istredd naopak své vytoužené místo získal a brzy nato byl konfrontován Yennefer, která přišla na to, že ji zradil. Yen se ale nevzdala a nechala se přeměnit, čímž získala to, po čem toužila.

Yennefer navštívila Istredda po letech na nilfgaardských vykopávkách v Nazairu, kde se nacházely předměty z doby před Konjukcí sfér. Yen se zde Istredda zeptala, jak dlouho zde plánuje zůstat, jelikož mu chybí. Když jej chtěla políbit, odtáhl se s tím, že na tento moment sice čekal dlouho, ale i když se jí snažil být blízko, vždycky jej ignorovala. Než Yen úplně odešla, poznamenal, že je rád, že si při přeměně nechala alespoň své oči.

Foto: Netflix