Myšilov

Myšilov

Adam Levy Sezóny 2 2019 - 2021


Moudrý druid ze Skellige, který vstoupil do služeb královny Calanthé z Cintry.

Myšilov byl zkušeným a moudrým druidem, který se již dlouhou dobu znal se zaklínačem Geraltem. Stejně jako ostatní Skelližané, byl Myšilov velmi pověrčivý a věřil zprávám o tom, co dokáží zákon překvapení a osud obecně způsobit. Byl zběhlý v mnoha druzích kouzel, ale ani on nedokázal odolat dimetriu, které potlačuje magické schopnosti.

Původně doprovázel pouze šlechtu ze Skellige, ale po událostech v Cintře během Pavettiných zásnub se rozhodl, že v království zůstane a dá na princeznu a její potomky pozor.

První série

O společné minulosti Myšilova a Geralta toho moc nevíme, ale jisté je, že se nějakou dobu znali, což potvrdila slavnost v Cintře, kde Myšilov hned po vstupu prozradil Geraltovo krytí. Myšilov Geraltovi pověděl, že celá ceremonie je zmanipulovaná a Crach an Craite má šanci na zásnuby jistou, jenže nikdo nečekal, že se v království objeví muž, který Pavettu získal zákonem překvapení. Když navíc Pavetta předvedla své schopnosti pocházející ze starší krve, rozhodl se Myšilov, že zde zůstane a dá na královskou rodinu pozor. Geraltovi ještě před odchodem řekl, že před svým zákonem překvapení nemůže utíkat, jelikož to může způsobit katastrofu.

O mnoho let později zaútočil na Cintru Nilfgaard a Myšilov spolu se serem Lazlem dostali za úkol pohlídat Ciri. Situace se však zhoršila a Ciri musela být evakuována. Myšilov ještě nějakou dobu pomáhal s obranou Cintry, ale i jemu došly po čase síly. Myšilov byl nakonec lapen a Nilfgaard toho hodlal dobře využít, kdy Cahir přivedl dopplera Adonise, aby převzal jeho podobu. Doppler Myšilova nakonec zabil a byl připraven najít Ciri a přivést ji svým pánům.

Myšilov měl jasno v tom, co bude Ciri zač.

Druhá série

Přestože byl Myšilov po smrti, pronásledoval Ciri i po smrti, jelikož se jí vyjevil ve vizi, kterou měla na Kaer Morhen, když ji ovládla temná bytost zvaná Voleth Meir. Ciri z tohoto stavu nakonec dostali její přátelé a démona poslali tam, kam patří.

Foto: Netflix
loading…