Nivellen

Nivellen

Kristofer Hivju Sezóny 1 2021 - 2021


Geraltův starý přítel, kterého kletba proměnila v netvora.

V mládí neměl Nivellen příliš dobrý vztah se svým otcem a ten jednoho dne najal Geralta, aby vyčistil jejich les od wyvern. Nivellen se chtěl prokázat a jednu zabít, ale spadl do jejich doupěte. Geralt jej osvobodil a wyverní hlavu mu předal, aby mohli říct, že to Nivellen příšeru zabil. To bylo poprvé, kdy na něj byl otec pyšný a z Geralta a Nivellena se stali přátelé. Nakonec se ale přidal ke špatné skupině, která vyplenila chrám Řádu lvohlavého pavouka, kde znásilnil kněžku. Ta jej proklela a tím se změnil na bestii. Jelikož nevěděl, jak je kletba silná, omylem zabil všechny své služebníky.

Mnohokrát se pokusil zabít, ale kletba mu to neumožnila, protože měl v této podobě trpět. Jednoho dne se do jeho panství nastěhovala bruxa Vereena, o kterou se začal starat, a zamilovali se do sebe, byť Nivellen věděl, že to ona vraždí lidi v okolí. Třináct let po setkání s Geraltem se potkali znovu, kdy k němu přijel spolu s Ciri. Nivellen na něj zaútočil, ale brzy si uvědomili, že nejsou nepřátelé a Nivellen přijal oba jako své hosty.

Geralt věděl, že před ním Nivellen něco skrývá a o kletbě se postupně dozvídal víc a víc. Vereenu nakonec odhalil, ale ona hrozila, že zabije Ciri. V ten moment ji Nivellen napadl a jeho kletbu zrušila krev té, kterou miloval. Geraltovi následně vyjevil celou pravdu a prosil jej, aby měl slitování a zabil jej, jenže zaklínač nechal Nivellena jeho vlastnímu osudu.

Foto: Netflix
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!