Pavetta

Pavetta

Gaia Mondadori Sezóny 2 2019 - 2021


Cintranská princezna s nebývalou magickou silou a matka Ciri.

Pavetta se narodila do cintranské královské rodiny jako dcera královny Calanthé a krále Roegnera. Když její otec vyrazil na lov, ztratil se a narazil na jistého Dunyho, který mu pomohl s tím, že na oplátku žádal zákon překvapení. Tím získal nárok na Pavettinu ruku, o kterou pak šel o mnoho let později žádat. Nikdo ale netušil, že Pavetta vládne nebývalou mocí, kterou získala skrze Starší krev, která jí koluje v žilách. Tyto schopnosti následně získala i její dcera Ciri.

První série

Jednoho dne se Pavetta setkala s mužem jménem Duny, do kterého se zamilovala i přes fakt, že byl zasažen kletbou, která jej měnila do podoby ježka. Pár se miloval v tajnosti a Pavetta s Dunym dokonce otěhotněla, aniž by o tom věděla. Její matka Calanthé však uspořádala zásnubní slavnost, na kterou sezvala šlechtice ze všech krajů světa, byť zařídila již sňatek s Crachem ze Skellige.
  • AzurovyAzure77
    AzurovyAzure77 19.5.2020 | 21:02:59

    Nechápu, jak je geneticky možné, aby se dvěma tmavovlasým rodičům narodila stříbrnovlasá dcera (zavolejte Neda Starka), ale jinak na epizodní roli slušné