Tissaia de Vries

Tissaia de Vries

MyAnna Buring Sezóny 2 2019 - 2021


Rektorka školy pro začínající čarodějky, která objevila Yennefer.

Tissaia de Vries je velmi mocnou a starou čarodějkou, která je zároveň členkou Kapitoly čarodějů. Mimo jiné je rektorkou na Arethuse, škole pro začínající čarodějky, jež sama verbuje a o které se i sama stará.

Byla to také ona, kdo nalezla Yennefer a vzala ji pod svá křídla. Z počátku ji kvůli jejímu původu říkala Sviňka, ale to se po letech výcviku změnilo. Studentky ji viděly jako velmi přísnou ženu, která dělala, co mohla, aby z nich udělala mocné čarodějky.

Byť ji Yennefer neměla moc ráda, nakonec se musely spojit, aby čelily hrozbě Nilfgaardu, který přišel z jihu napadnout Severní království. Spolu s dalšími čaroději se tedy sešli na Soddenu, kde se mělo o všem rozhodnout.

První série

Yennefer se jednoho dne omylem přenesla na Arethusu, načež byla Istreddem poslána zpátky, aby byla v bezpečí. To ji však před okem bystré Tissaii neuchránilo a ta si pro Yennefer přijela až do Vengerbergu, kde ji koupila od jejího otce za cenu nižší, než mělo prase. Yennefer tak odvedla násilím a také ji držela v pokoji, kde se pokoušela spáchat sebevraždu. Tissaia ale Yen vyléčila a začala ji spolu s dalšími studentkami učit magii.

Tissaia učila dívky o ceně za používání magie, telepatii i jak chytit blesk do láhve. Yennefer se jím Tissaiu pokusila zasáhnout, ale mocnější čarodějka jej odvrátila. Následně Tissaia dala dívce test, kterým měla prokázat, že umí ovládat své emoce. Yen tak získala od Istredda květinu a předala ji své mistryni. Byť následně neuposlechla jejímu příkazu, ukázala Tissaia Yennefer, co se děje s neúspěšnými studentkami, tedy že se mění v úhoře pohánějící Arethusu.

Tissaia mezi studentkami nebyla moc oblíbená.

Když nastal čas přeměny, chtěla Tissaia, aby si Yennefer představila tu nejmocnější ženu na zemi. Yennefer následně původně chtěli mágové poslat do Nilfgaardu, ale Tissaia proti tomu protestovala. Nakonec však byla přehlasována. Za vše mohlo samozřejmě provalení její elfí krve, ale Yen se i tak nedala a nechala se přeměnit, což ji přivedlo ke kýženému výsledku.

Po letech informovala Tissaia Yennefer o smrti krále Virfurila a nabídla ji možnost vrátit se do Arethusy. Yen to sice odmítla, ale nakonec se tam po nějakém čase sešly, když čarodějové probírali záležitost Nilfgaardu v Severních královstvích. Tissaia byla jako jedna z mála, kteří byli pro boj, ale byli přehlasováni. Tato skupina se však nedala a v počtu šedesáti čarodějů vyrazili do Soddenu, kde byli připraveni se útočníkům postavit. V bitvě byla sice Tissaia omráčena dioritem, ale Yennefer se Nilfgaardu zvládla postavit.

Foto: Netflix
loading…