Triss Ranuncul

Triss Ranuncul

Anna Shaffer Sezóny 2 2019 - 2021


Mladá čarodějka z Temerie a kamarádka Yennefer.

Triss Merigold je čarodějkou ve službách krále Foltesta z Temerie. Kromě toho, že je kamarádkou Yennefer z Vengerbergu, má zálusk na Geralta z Rivie, který je s její přítelkyní svázán džinovým kouzlem.

Mladou čarodějku poznáte podle jejích kaštanových vlasů a popálenin, jež utržila při bitvě o Soddenský pahorek, kdy stáli čarodějové proti přesile Nilfgaardu a Fringille Vigo, která s nimi studovala na Arethuse.

První série

Geralt z Rivie se jednoho dne zadlužil nedaleko Wyzimy, a proto se do města vypravil najít si práci. Zde se seznámil právě s Triss, která mu ukázala, že okolí terorizuje striga. I když byla na její zabití vypsána odměna, Triss jí chtěla zachránit. Společně dvojice zjistila, že se jedná o zakletou princeznu Addu, kterou Foltest zplodil se svou sestrou. Žárlivý Ostrit pak provedl rituál, který kletbu vyvolal, a Wyzima měla vlastního netvora. Geralt strigu samozřejmě odklel a Triss mu pak ošetřila jeho zranění.

Když se na Arethuse řešilo, jestli se má sever vypořádat s nilfgaardskou invazí, byla Triss u toho. Čarodějové se samozřejmě rozhodli se války neúčastnit, ale byla tu také skupina, která se vydala do boje. Triss byla mezi nimi a s Nilfgaardem se čarodějové následně střetli na Soddenu. Čarodějové sice vyhráli, ale Triss byla pochodní popálena na hrudi, když bránila útočníkům ve vstupu do pevnosti.

Foto: Netflix
loading…