Voleth Meir

Voleth Meir

Ania Marson Sezóny 1 2021 - 2021


Démon živící se bolestí, který se obvykle zjevuje v podobě staré ženy.

Voleth Meir se na Kontinent dostala během konjunkce sfér a první zaklínači ji uvěznili v elfských ruinách na severu. Po mnoha staletích všichni až na zaklínače na démona zapomněli a Voleth Meir se skrze sny a vize postupně dostávala k různým lidem. Démona po letech probudila Ciri, která svými schopnosti strhla monolit při masakru v Cintře. Voleth Meir si tehdy uvědomila, že ona je její cestou domů.

Skrze sny tak Voleth Meir navštívila Francescu, Fringillu a Yennefer a doufala, že ji osvobodí. Všem třem nabídla, o čem nejvíce snily, ale pouze Francesca a Fringilla přistoupily na její podmínky. Francesce se narodil po letech první čistokrevný elf a ona uzavřela spojenectví s Nilfgaardem, aby zase podpořila Fringillu. Yennefer slibovala znovuzískání ztracených schopností, o které přišla na Soddenu, to ale odmítla.

Démon čarodějku ale dále v její mysli pokoušel, a když byla zajata v Oxenfurtu, pomohla jí Voleth Meir uniknout. Moc jí slíbila výměnou za přivezení Ciri k monolitu v Cintře. Byla to také ona, kdo přesvědčil Fringillu k pozabíjení nilfgaardských generálů, kdy se tak přiživila na jejím strachu a zlosti.

Voleth Meir nakonec posedla Ciri a skrze její tělo pozabíjela na Kaer Morhen několik zaklínačů. Na hradišti také odkryla monolit a z něj vypustila dva bazilišky. Geralt s Yennefer ale Voleth Meir přelstili a ona se navrátila do své domovské říše, kde se vrátila do své podoby temného elfa, který byl součástí Divokého honu.

Foto: Netflix