Vůdce nájemné trpasličí bandy, který se přidá k tomu, kdo zaplatí nejvíc.

První série
Yarpen a jeho družina trpasličích válečníků se přidali k honu na zeleného draka, který se usadil v horách v království krále Nedamira. Ještě než hon oficiálně začal, dostali se do potyčky se Sekáči z Cinfridu, které osočili z krádeže. Aby to podle Yarpena bylo fér, chtěl jim namočit do jídla. Nakonec na draka vyrazily čtyři skupiny, které se následně usadili pod horou a měli zde debatu o dračích druzích. Yarpen následně nalezl v lese mrtvého Eycka, kterého zabili Sekáči.
Aby dorazili k drakovi rychleji, vydali se horskou stezkou, kde ale přišli o Borcha a jeho válečnice. Když se dalšího dne ráno vydali trpaslíci k samotnému doupěti, Yennefer je zmrazila a přeživší Borch je následně vyplatil zuby mrtvého zeleného draka, aby královi ukázali, že jej zabili.
Na téhle rase v seriálu mi vadí, že nejsou širocí a svalnatí a nemají pak žádnou výhodu v boji, působí tu třeba narozdíl od LOtRa fakt křehce, pak ale člověk uslyší tu moravštinu a jde do kolen jako v knížkách :)
Jo tady nemám problém prostě super YARPEN ZIGRIN. A navíc jako jediný z jeho party trpaslíků vypadal jako trpaslík, který je schopný boje ( jako sorry , ale ostatní ti liliputáni/herci co sotva chodí a bojíš se o ně, že každou chvíli zemřou sami od sebe prostě nemůžou být ti tvrdí trpaslíci jací mají být )