Liščí děti

Liščí děti

3.5.2021 16:00


Před koncem Bouřkové sezóny se zaklínač Geralt a trpaslík Addario Bach vydali do Novigradu, ale během cesty se ocitli na lodi, jejíž posádku stíhala děsivá nestvůra.


Základní informace

Původní název: Dzieci lisicy
Český název: Liščí děti
Autor: Paul Tobin
Rok vydání: 2015
Rok vydání v Česku: 2016
Země vydání: Polsko
Počet stran: 136
Český vydavatel: Crew
Překladatel: Martin D. Antonín
Pořadí v sérii: Druhý grafický román
Předcházející dílo: Skleněný dům
Následující dílo: Prokletí vran
Hlavní postavy: Geralt z Rivie, Addario Bach, Boxcray, Janessa, Javil Fysh, Kevenard van Vliet, Parlaghy, …

Liščích dětech

Oproti prvnímu komiksu Skleněný dům je zasazení grafického románu Liščí děti jednoznačné. Příběh, na který se tento komiks zaměřuje, se totiž odehrál před koncem prequelového knižního dílu Bouřková sezóna, nicméně byl natolik poutavý, že si zasloužil své vlastní zpracování.


První kapitola

Geralt se potřebuje dostat do Novigradu, kde se brzy budou dražit jeho meče, nicméně společně s trpaslíkem Addariem Bachem nastoupí na loď plnou hlupáků a kriminálníků, protože ti převáží velmi nebezpečný náklad.

Druhá kapitola

Jakmile Geralt zjistí, že liščí mládě, které bylo převáženo, zemřelo, informuje zbytek pasažérů o tom, co na ně čeká. Aguara, matka zmiňovaného mláděte, je totiž velmi nebezpečná, a to obzvláště, když jí zemře její dítě.

Třetí kapitola

Posádce se sice podařilo dostat na pevninu, ale právě sem je dostala samotná aguara, která si s nimi i nadále hraje. Nikdo si není jistý tím, co je skutečné, přičemž proti aguaře je bezbranný i samotný zaklínač.

Čtvrtá kapitola

Členové posádky jsou i nadále likvidováni liščicí, a proto se po několika zoufalých činech rozhodnou zariskovat. Geralt si je totiž vědom toho, že jediné možné východisko představuje aguařina milost.

Pátá kapitola

Aguara překvapivě přijme dar posádky, a proto se zbytek přeživších může vrátit zpátky do přístavu. Později se však aguara opět střetává s Geraltem, kterému oznámí překvapivý fakt – její dcerka byla celou dobu naživu, protože svou smrt jen předstírala.

Nezapomeňte komiks Liščí děti ohodnotit, pokud jste jej četli.

Foto: Crew


Jít na The Witcher | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!