Skleněný dům

Skleněný dům

20.3.2021 14:00


Během svého putování narazí Geralt na rybáře Jakuba, který mu poví, co se stalo jeho ženě. Kvůli tomu se Geralt ocitne na hrozivém místě, které ukrývá ještě hrozivější tajemství.


Základní informace

Původní název: Dom ze szkła
Český název: Skleněný dům
Autor: Paul Tobin
Rok vydání: 2014
Rok vydání v Česku: 2015
Země vydání: Polsko
Počet stran: 134
Český vydavatel: Crew
Překladatel: Martin D. Antonín
Pořadí v sérii: První grafický román
Následující dílo: Liščí děti
Hlavní postavy: Geralt z Rivie, Jakub, Marta, Vara, Talton


Skleněném domu

Skleněný dům představuje první komiksový příběh věnovaný zaklínači Geraltovi. Komiks se skládá z celkem pěti kapitol, přičemž jeho příběh se odehrává v nespecifikované době – mohlo k němu tudíž dojít jak během příběhu knih, tak i během příběhu her. Zároveň jde o první díl z komiksové série, která je tvořena příběhy nezávislými na sobě.


První kapitola

Poblíž Černého lesa zaklínač Geralt narazí na ovdovělého rybáře Jakuba, se kterým se brzy spřátelí. Ten mu poví, co se stalo jeho ženě, zatímco se s ním rozhodne vydat na cesty. Putování je však nasměřuje do lesa ovládaného lešijem.

Druhá kapitola

Střetnutí s lešijem si vybralo svou daň, protože Geralt a Jakub se kvůli němu museli vydat do Skleněného domu, který představuje nejenom bludiště bez úniku, ale zároveň i místo plné monster.

Třetí kapitola

Po setkání se sukubou Verou se Geralt ocitne ve smrtelném nebezpečí, ze kterého se naštěstí dostane. Jakmile se však celé nedorozumění vysvětlí, tak Geralt začne spolupracovat s Verou, aby se z onoho prokletého domu konečně dostal.

Čtvrtá kapitola

Jakub se nečekaně setká se svou zesnulou ženou, přičemž následně přijde o rozum a začne se chovat podivně. Geralt i nadále přemýšlí nad tím, jak se dostane ze Skleněného domu, aby následně nepodlehl číhajícímu lešijovi.

Pátá kapitola

Geralt se konečně setkává tváří v tvář s Martou, Jakubovou ženou, od které žádá odpovědi. Jakmile mu Marta prozradí, co se mezi ní a jejím mužem skutečně stalo, tak se ještě více odhodlá dostat z domu a lesa, nicméně po cestě se bude muset postavit příteli.

Nezapomeňte komiks Skleněný dům ohodnotit, pokud jste jej četli.

Foto: Crew


Jít na The Witcher | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!