Velké finále seriálu This Is Us bylo natočeno před čtyřmi lety

Velké finále seriálu This Is Us bylo natočeno před čtyřmi lety

22.5.2022 12:55


Populární americké drama směřuje ke svému konci. Zatímco někteří již netrpělivě vyhlíží nadcházející středu, která pro seriál představuje zlomovou událost, tvůrce seriálu nabídnul malý náhled do produkční fáze závěrečné epizody. Začal ji natáčet před čtyřmi lety.


Příští týden nám dá své sbohem jeden ze seriálových velikánů. Několikrát cenami ověnčené rodinné drama se rozloučí osmnáctou epizodou s příhodným podtitulem Us. Předem lze s jistotou říct, že diváci by se měli připravit na intenzivní emoční zážitek, který podtrhne samotný charakter seriálu. Vzpomeňte si, kolikrát bylo nesnadné zadržet slzy hrnoucí se z koutků často samospádem.

Předešlá epizoda vzdala hold Rebecce, matce všech matek. Nový díl bude plynule navazovat na její cestu pomalu zastavujícím se vlakem. Slzy vystřídá úsměv, jak má tvůrce seriálu ve zvyku tyto motivy kombinovat. Z velké části budeme sledovat obyčejný den v úzkém kruhu rodiny Pearsonových v takové náležitosti, jak je pro seriál, jako je This Is Us, velkolepé, pamětihodné a především lidské. A to se podle Fogelmanových slov hercům podařilo zachytit a předat dál.


Na This Is Us se bude ještě dlouho vzpomínat. Foto: NBC

Fogelman věděl, jak chce seriál zakončit už v době příprav pilotního dílu. Nechtěl příběh uměle natahovat, aby neuškodil pověsti své práce, a proto se v průběhu šesti let produkce domlouval s jednotlivými herci, aby s nimi mohl tajně natáčet scény pro závěrečnou epizodu. Herci o tom kolikrát nevěděli a v té době si mysleli, že natáčí obyčejnou scénu pro druhořadé použití, nikoliv pro velkolepý konec. Protagonisté rovněž netušili, jak bude vypadat konec pro jejich postavy a díky těmto momentům navíc jim byly jednotlivé části skládačky odhalovány.

Tenkrát šlo o důvěru, na níž lpělo všechno. Konec. Toho si byl vědom jenom Fogelman. Naštěstí mu jeho partneři, studio a stanice věřili a vyšli vstříc natolik, že mu poskytli rozpočet a prostor pro něco, co se nikdy nemuselo ani ve výsledku odvysílat, kdyby byl seriál předčasně ukončen. Tímto si mohl dovolovat prodlužovat natáčení, celkově o čtyři dny, za což je nyní velmi vděčný. Těšit se tak můžeme na kombinaci doposud neodvysílaných záběrů z předešlých řad. Vrátí se i dětští představitelé Kevina (Parker Bates), Randalla (Lonnie Chavis) a Kate (Mackenzie Hancsicsak), kteří nás provázeli úplnými začátky. V seriálu se přestali objevovat, protože ze svých dětských verzí vyrostli.

Zdroj článku: Deadline


Jít na This Is Us | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře