Edňáci hodnotí první sérii Titans

Edňáci hodnotí první sérii Titans

29.12.2018 22:12


První série nového seriálu stanice DC Universe je za námi a někteří redaktoři se proto rozhodli podělit se o své dojmy. Nalákají vás na sledování Titans, nebo se jim úvodní řada nelíbila?


@DarthRevan

Jakožto milovník DC Comics jsem se na Titans od začátku těšil a po prvních trailerech od nich očekával temnější stylizaci a trošku drsnější příběh, než mají seriály v Arrowerse. Má očekávání byla naštěstí z velké části naplněna a hlavně epizody, které se netýkaly hlavního příběhu a spíše se soustředily na představení vedlejších postav, vyloženě imponovaly mému vkusu. Okamžitě jsem si zamiloval Alana Ritchsona a Minku Kelly v rolích Hawka a Dove, přičemž hlavně Ritchson u mě po strašlivém smallvillském Aquamanovi výrazně stoupl v ceně. Vedle nich nejvíce zaujal Robin a s trochou nadsázky se dá říct, že i když se příběh snažil sjednotit celý tým, Batmanův bývalý pomocník by bez problémů dokázal utáhnout vlastní seriál a je možná škoda, že tomu tak není. Vedle něj totiž ostatní hlavní postavy, tedy členové týmu, absolutně zaostávají a mnohdy působí nechtěně vtipně. Celkově tedy první sezóna rozhodně zaujala, stále je však co vylepšovat a uvidíme, zda se tvůrci Doom Patrol poučí z chyb.

75 %


V Titans se objevily i méně známé postavy.

@lucifrid

Titans mě chytli už první ukázkou, zdálo se, že to bude krvelačná podívaná. A taky že ano. Od prvních minut bylo jasné, že se tu s ničím nebudou párat. Postavy se rychle vyprofilovaly, všichni mi byli sympatičtí, ale Dick nad všemi čněl. Jelikož jsem se ke třetímu dílu dostala až dost pozdě, zkoukla jsem to do devítky maratonově a nemohla bych být víc nadšená. Akce střídala akci, dočkali jsme se pár odhalení (to s Kory bylo hodně nečekané a sakra zajímavé), skvělé epizody z minulosti Hanka a Dawn, dalších postav z univerza a úžasné představovačce Doom Patrol v podobě čtvrté epizody. Seriálem jsem nadšená, ale pár záporů by se taky našlo. Díl se sanatoriem byl takový divný, vše se vyřešilo nějak moc rychle, pořád jsem čekala na nějaký háček. No a pak tu máme finále první řady. Epizoda jako taková je skvělá, ale finále řady? To jako vážně? Když to vezmu kolem a kolem, tak až na těch pár malých zaškobrtnutí to je parádní úvod do temného univerza, na které se budu dívat moc ráda a doufejme, že dlouho.

90 %

Titans otvírají nové DC univerzum.

@twister78

Superhrdinské seriálové komiksové adaptace mě moc neberou. Zkoušel jsem pár marvelovských, ale krom Punishera jsem asi žádné nedokoukal. Stejně tak jsem o světě Mladých Titánů mnoho nevěděl, kromě toho, že existuje kreslený seriál Teen Titans Go!. Proto pro mě byli Titans velkým překvapením. Na seriály DC jsem slyšel jen samou kritiku, a tak jsem se do sledování pustil s lehkou obavou, zda to opět nebude jen další detektivní telenovela zasazená do superhrdinských kulis. Nebyla. Titans si už od prvního dílu drží hezky nastavenou laťku a místo sáhodlouhých keců se jde do akce. Ze začátku mi moc nesedělo herecké obsazení. Třeba Brenton Thwaites v roli detektiva Dicka Greysona. Ten ale poměrně brzy tuto roli, ke které prostě věkově nesedí, opustí a stane se z něj ten správný Robin (a zde musím ještě podotknout, že Robina jsem vždycky bral jako otravného přicmrdávače Batmana – díky seriálu se ale můj pohled změnil). Starfire celou dobu oblečená jako laciná štětka z předvánočního výprodeje, ke které si ale časem člověk také najde cestu. Naopak výborně obsazená byla Rachel/Raven. Její role byla uvěřitelná už od začátku. Často jsem četl výtky ohledně efektů, ale já bych to viděl spíš na seriálový dostatečný průměr. Když budu chtít dokonalou podívanou, zajdu si do kina na film. Zklamáním je pak zakončení, které působí tak nějak divně. S ohledem na vložené seznamovací a vzpomínkové epizody (Donna Troy, Hank and Dawn), které sice byly fajn, ale ne pro seriál o jedenácti epizodách, se prostě nemůžu zbavit dojmu, že tvůrci seriál usekli před plánovaným ukončením a zbylé dvě – původně ohlášené epizody – si nechali do druhé série, na kterou teď musíme čekat. Nicméně seriál jako takový hodnotím velmi pozitivně, 10 procent mu ale seberu za podivný konec.

90 %

V Titans zaujala i Wonder Girl.

@Parzival

Seriál si udržuje velmi dobré tempo, napětí a komiksový feeling. Na postavy si člověk zvykne a přirostou mu i k srdci. Výběr herců je dle mě povedený, zvlášť Brenton Thwaites, který je mi děsně sympatický. Většina série se zaměřuje na jednotlivé postavy, a to vůbec není na škodu, jelikož se nám pěkně představí a zjistíme o nich něco víc. Bojové scény se dají přirovnat k tomu lepšímu, co nám ostatní seriály nabízí. Je v nich brutalita i syrovost, což dodává bojovým scénám šťávu. Líbí se mi, že si po celou dobu drží temnou atmosféru, takže zážitek je ještě hlubší a při sledování se cítím, jako kdybych koukal na filmy od Nolana. Odkazy na Batmana i Supermana jsou prostě super. Jen malé mínus za několik špatných efektů, kde nemuseli tak šetřit. Jinak je to super podívaná a parádní konkurence Marvelu. Celkově první sérii hodnotím velmi kladně a jsem šťastný, že se DC konečně posbíralo a ukáže Marvelu, že i oni umí.

85%

Foto: DC Universe


Jít na Titans | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!