Nejlepší výlety Top Gearu

Nejlepší výlety Top Gearu

20.9.2020 10:00


Moderátoři Top Gearu už procestovali velkou část světa, a právě výlety jsou jedním ze stěžejních bodů pořadu. Tohle je seznam těch které považujeme za nejlepší. Nejsou v něm zahrnuty speciály.


Výlet k viaduktu Millau

Epizoda: S07E03

Moderátoři se vypraví do Francie, aby se podívali na viadukt Millau. Každý si na cestu vybere své oblíbené superauto: Jeremy Ford GT, Richard Pagani Zondu S a James Ferrari F430 Spyder.


Dovolená s karavanem

Epizoda: S08E06

Tohle možná nebyla epická cesta jako ty ostatní, ale rozhodně byla nezapomenutelná. Moderátoři se rozhodli zjistit, co Britové vidí na karavanech, a tak v jednom vyrazí do kempu pro karavany, aby tam strávili víkend.

Hledání nejlepší silnice na světě

Epizoda: S10E01

Trio se vypraví do kontinentální Evropy, konkrétně do Francie, Itálie, Lichtenštejnska a Švýcarska, aby našli tu nejlepší silnici na jezdění. Jeremy si na to vybere Lamborghini Gallardo Superleggera, Richard Porsche 911 GT3 RS a James Aston Martin V8 Vantage N24.

Výlet po západním pobřeží USA

Epizoda: S12E02

Moderátoři se vypraví ze San Francisca na solné planiny Bonneville ve třech amerických muscle cars. Jeremy si zvolí Chevrolet Corvette ZR1, Richard Dodge Challenger ZRT8 a James Cadillac CTS-V.

Cesta do Rumunska

Epizoda: S14E01

Pánové se vypraví do Rumunska, aby se projeli po transfăgărășanské dálnici a zjistili, jestli je lepší než silnice v Itálii, kterou našli v desáté řadě. Jeremy si na to vezme Aston Martin DBS Volante, Richard Ferrari California a James Lamborghini Gallardo Spyder.

Výlet po východním pobřeží USA

Epizoda: S16E00

Trio vyrazí na cestu napříč východním pobřežím Spojených států, přičemž cílem se stane New York. Jeremy si vybere Mercedes SLS AMG, Richard Porsche 911 GT3 RS a James Ferrari 458 Italia.

Superauta v Itálii

Epizoda: S18E01

Trojice tentokrát vyrazí do Itálie ve třech superautech s motorem uprostřed, aby zjistila, které je nejlepší. Jeremy si vybere Lamborghini Aventador, Richard Noble M600 a James McLaren MP4–12C.

Výlet z Las Vegas ke hranicím s Mexikem

Epizoda: S19E02

Moderátoři jedou z Las Vegas v Nevadě až na hranice s Mexikem. Jeremy si na cestu zvolí Lexus LFA, Richard Dodge Viper SRT a James Aston Martin Vanquish.

Cesta do Španělska v „laciných“ kabrioletech

Epizoda: S20E03

Tentokrát se pánové vypraví do Španělska ve třech „laciných“ autech bez střechy: Jeremy je pro McLaren MP4–12C Spider, Richard si vybere Ferrari 458 Spider a James Audi R8 V10 Spyder.

Výlet na Ukrajinu v malých hatchbacích

Epizoda: S21E03

Trio cestuje z jihu na sever Ukrajiny. Jeremy si zvolí Volkswagen Up!, Richard Ford Fiestu a James Daciu Sandero. Na konci cesty pak pojedou kolem Černobylské elektrárny a budou doufat, že jim nedojde palivo.

Cesta do Austrálie

Epizoda: S22E02

Trojice vyráží na sever Austrálie ve třech vozech GT: Jeremy si na to vybere BMW M6 Gran Coupé, Richard Bentley Continental GT a James je pro Nissan GT-R.

Sezonní výlet napříč USA

Epizoda: S24E02

Matt a Chris vyrážejí do Spojených států v kabrioletech na každé roční období. Začínají ve vyprahlém Údolí smrti a dostanou se až do zasněžených Skalistých hor. Matt se rozhodne pro Lamborghini Huracán Spyder a Chris si zvolí Porsche 911 Turbo S Cabriolet.

Výlet napříč Utahem

Epizoda: S25E01

Trio oslaví 116. výročí motoru V8 výletem napříč americkým státem Utah. Matt si vybere Ford Shelby Mustang GT350 R, Chris je pro McLaren 570GT a Rory si zvolí Jaguar F-Type SVR.

Výlet na Srí Lanku

Epizoda: S26E02

V této epizodě se Matt s Chrisem vypraví na ostrovní stát Srí Lanka, který procestují v Tuk-Tucích, což jsou nejoblíbenější vozy v jižní Asii. Nakonec je musejí proměnit na obojživelníky, aby se mohli přeplavit do Indie.

Nejlepší evropský sporťák

Epizoda: S28E05

Trio se sice vypraví jenom do Yorkshiru, aby našli nejlepší evropský sporťák, ovšem cesta rozhodně stojí za to. Chris si zvolí Porsche 911 Carrera S, Freddie Aston Martin V8 Vantage a Paddy Ferrari Portofino.

Foto: BBC


Jít na Top Gear | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře