Desetidílná série Torchwood: Miracle Day, kterou televizní stanice Starz a BBC One vysílaly ve Spojených státech amerických a Velké Británii během letošního července až září, je u konce. Co na ni říkáte? Líbilo se vám toto nové pojetí klasického britského Torchwoodu? A především: uvítali byste i další sérii?
Minulou sobotu odvysílaná epizoda The Blood Line nám totiž hned několikrát dost jasně naznačila, že nějaký ten materiál pro další sezónu by ve spolupráci Starz/BBC určitě byl. Ale jak už jsme psali v jedné ze starších novinek, tak přestože si nový Torchwood držel na obou koncích Atlantiku sledovanost velmi slušnou a další spolupráce obou stanic by tak nebyla problém (už nyní spolu Starz a BBC Worldwide chystají nový televizní projekt), vedení Starz uvedlo, že do páté řady by Amerika šla pouze tehdy, pokud by se na palubu vrátil i tvůrce a výkonný producent seriálu Russell T Davies.
Právě proto musíme doufat, že si to vedení Starz rozmyslí. Davies se totiž nechal slyšet, že si chce od sci-fi obecně dát teď delší dobu pokoj (už nyní například připravuje nový vztahový seriál pro americkou kabelovku Showtime). Na druhou stranu má ale prý v rukávu přichystaný ještě jeden námět na jeden finální příběh o Jackovi a Gwen, který kdyby přenechal schopným scénáristům, mohlo by to vedení Starz snad nakonec obměkčit.
Otázkou ale zůstává, jak byste si pátou řadu, pokud si její vznik vůbec přejete, představovali vy? Uvítali byste další jednolitý příběh ve stylu Miracle Day/Children of Earth, nebo byste se radši vrátili ke schématu samostatně stojících epizod prvních dvou řad? Nebo něco mezi tím? A vůbec, uvítali byste další americkobritskou koprodukci, nebo byste Torchwood radši vrátili zpět do Walesu?
Nebojte se o tomto, ale i libovolném jiném tématu na našem webu diskutovat, a to jak prostřednictvím komentářů pod tímto článkem, tak například i na našem fóru…
Prosím, vráťte sa do Walesu :-) Táto americká zlátanina síce nebola najhoršia ale nesmrteľným Rexom to naozaj prehnali.
Neříkal sem, že by to bylo ideální řešení, ale rozhodně by to bylo lepší, než to co teď bylo v MD. Nicméně to co píšeš ty zní ještě líp. :)
ještě snad – to „stmívání“ by však nesmělo být moffatovské strkání trhlin – kamkoliv… Osobně se mi víc líbí ta druhá varianta rozehrát nejprve standalone příběhy jež připraví půdu pro masakr ve druhé půlce. Jednoduše – prvních pět epizod torchwoodovská zábava a pomrkávání pravým okem a pak už jenom tuhnoucí úsměv na tváři, jako mi tuhnul právě u Dětí Země…
to Hurley: jenže kdybys Děti Země proložil samostatnýma zábavnýma epizodama, ztratil by na síle ten samotný příběh Dětí. Vyloženě stál na masakrálním tématu vysílaným navíc jakoby „v reálném čase“, který byl sevřený a neuskakoval moc do pryč. Osobně bych volil spíš jinou metodu – pět stand alone příběhů na začátek, jež by však obsahovaly náznaky pro epizody poslední, aby se jakoby „stmívalo“, hrozba by se stávala stále skutečnější… A druhá půlka by se zabývala už pouze onou hrozbou ve stylu Dětí Země/Zázračného dne. A nebo ještě jinak – v první půlce by se odehrávaly standalone příběhy, jež připraví půdu pro druhou, uzavřenou půlku. Kdybych použil příklad – třeba retroepizoda ze zázračného dne. Soustředila by se méně na homovztah Jack – Angelo, víc na onu akci proti pašovaným ufounům. Historky z řeznictví by mohly zůstat zachovány. A pak ve druhé půlce, když by dcera Angela odhalila svou identitu, nebylo by třeba vše řešit křečovitými retrospektivami. Podobně to řešil třeba seriál Luther ve své první sérii. Prostě se mi líbí představa nejprve ukázat kostičky a pak je do sebe začít zacvakávat v jednom příběhu.
Súhlasím s vami. Dej aj celá séria boli super, ale radšej by som bola, keby 5. séria bola ako prvé 2 série, s jednoduchými epizódnymi dielmi… Radšej menej akcii a viac zábavy
Přesně tak. Miracle Day měl být o délce Children of Earth, ale to by u Američanů asi bylo málo. Proto bych bral zase nějakej pětidílnej storyarc a prokládal to stand-alone epizodama, co by to vytáhly na 10 dílů. To by byla paráda.
Osobně bych raději viděl další případnou série točící se kolem „plánu B“ tří rodin. Ale ne ve stylu třetí a čtvrté série. Třetí byla perfektně napsaná a svou délkou plně odpovídala, nenudila. Čtvrtá byla moc dlouhá a rozvláčná. Preferoval bych klasické Stand alone epizody, doplněné o narážky na finále a mytologické díly. Metoda osvědčená a fungující už od The X-Files :-) Celkově byla čtvrtá série povedené, ale bylo tam zbytečně moc balastu. Jak už bylo zmíněno na foru, délkově neměla přesahovat stopáž třetí série.
Jednoznačne naspäť do Walesu a neco medzi tým… a to bez debaty :P
Ja som jednoznačne za návrat Walesu a jednotlivých epizód…