Merlin

Merlin

David Bradley Sezóny 2 2017 - 2018


Legendární mocný čaroděj.

Merlin je legendární a mocný čaroděj, který je známý svou magickou silou. Právě on stvořil amulet Světla, který trollové využívají po stovky let ke své ochraně. Legenda praví, že Merlin učil Artuše, který se pak ujal vlády v Kamelotu.

Jeho učednicí se stala žena jménem Morgana le Fay, s níž spolupracoval a experimentoval se všemi druhy magie. Merlin si však neuvědomoval, že se jeho žačka přiklání k temnotě a vydává se špatnou cestou. Z její ruky pak Merlin vytvořil Amulet svítání, aby pomohl trollům bojovat s Gunmarem a jeho Gumm-Gummy.

Merlin se účastnil bitvy u Killaheadského mostu, kde se utkal právě s Morganou, kterou se mu podařilo uvěznit. Poté se vrátil do svojí hrobky, kde se oddal hlubokému spánku a čekal na den, kdy jej bude svět opět potřebovat. Neuvědomil si však, že na rozdíl od něj byla Morgana celou tu dobu vzhůru a vymýšlela odplatu.

Tento čaroděj je moudrý a výstřední. Často mluví k lidem sarkasticky, takže dokáže jít brzo na nervy. Navíc jej neustále udivují vymoženosti moderního světa. Je též velmi zdatný ve vyvolávání kouzel a čar. Má však i stinnou stránku, myslí si totiž, že je lepší jen proto, že žil dlouhá staletí.

Foto: DreamWorks
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!