Morgana

Morgana

Lena Headey Sezóny 3 2016 - 2018


Starobylá zlá čarodějka.

Morgana le Fay, známější pod jménem Morgana, je prastará zlá čarodějka. Dle legendy žila v Bulharsku v lese plném uschlých růží dávno před tím, než byli stvořeni trollové a lidé. Stala se učednicí kouzelníka Merlina, se kterým experimentovala a vymýšlela nová kouzla.

Časem se však z těch dvou stali nepřátelé, jelikož ho zradila. Vůči čaroději si vypěstovala nenávist kvůli tomu, že jí vzal levou ruku, byla totiž potřeba k výrobě Amuletu svítání. Místo této ruky si pak pořídila smaragdovou.

Jelikož toužila po chaosu zasela semínka konfliktu mezi lidmi a trolly, což vedlo k povznesení Gunmara. Jejím cílem bylo přivést Nekonečnou noc, takže by Země byla neustále ve tmě. Díky tomu by pak Gunmmar mohl se svou armádou dobýt povrch. Původně však chtěla Nekonečnou noc stvořit kvůli tomu, aby mohla sama vládnout nad celým světem.

V roce 1297 ji vyhledal Angor Rot, který si od ní vyžádal magické schopnosti, aby mohl ochránit svou vesnici před Gunmarem. Na oplátku jí dal svou duši, čehož Morgana využila a udělala si z něj svého sluhu, kterého kontrolovala pomocí prstenu. Takto pro ni Angor Rot zabíjel Merlinovi Lovce trollů. Tento prsten však ztratila a později jej našel Stricklander. Morgana je krutá, sadistická a zrádná. Touží po moci a spojenectví s ostatními jí nedělá problém porušit, když už jí spojenci nejsou nadále k užitku.

Foto: DreamWorks
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!