Walter Strickler

Walter Strickler

Jonathan Hyde Sezóny 3 2016 - 2018


Jimův učitel historie.

Walter Strickler je Jimův učitel historie, později ředitel tamní školy v Arcadii, který je mu také mentorem a pokud je potřeba, tak mu rád poskytne nejrůznější rady. Je okouzlující, manipulativní a doslova má dvě tváře. Stricklander je totiž podvrženec, ale to zpočátku Jim s Tobym netuší. Spřátelí se také s Jimovou matkou, Barbarou, aby se tak mohl dostat k Jimovi a Jim jej nemohl napadnout.

Stejně jako každý podvrženec může Walter měnit svoji podobu buď na lidskou nebo trollí. Když má lidskou formu je vysoký pohledný muž s černými vlasy. Ve své pravé podobě má však zelenou kůži, žluté oči a obrovské rohy. Při boji vyniká v házení nožů, které má umístěné ve své trollí formě kolem krku, a je také dobrým šermířem.

Jako učitel je přísný, ale ne zlý. Žáci jej také respektují na rozdíl od některých jeho kolegů. Protože je povahou klidný a chová se poněkud otcovsky, tak Jimovi přijde důvěryhodný. Proto Jim také přemýšlel o tom, že se mu svěří se svou rolí Lovce trollů. I když pak bylo odhaleno, že je Jimův nepřítel, zůstal povahou i nadále klidný a upřímný.

Stricklander se zajímá hlavně o to, aby z věcí těžil, i na úkor svých spojenců. Dokonce se rozhodl povolat Angor Rota, aby svrhl Gunmara. Je rozvážný a podrobně si vypracuje plány, než se vrhne do akce. Není však nebojácný, bojí se Gunmara a Jima, i když to nepřizná.

Foto: DreamWorks
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!