Mahershala Ali a třetí Temný případ: Kvůli hlavní roli jsem poslal fotku dědečka

Mahershala Ali a třetí Temný případ: Kvůli hlavní roli jsem poslal fotku dědečka

13.12.2018 8:00


Osm nových dílů temného kriminálního případu uvidí diváci 13. ledna 2019, tedy přesně za měsíc. Zazářit v nich má oscarový herec Mahershala Ali, který získal hlavní roli detektiva Waynea Hayse. Tvůrci seriálu s ním přitom vůbec nepočítali a psali pro něj vedlejší postavu. Ali je však přesvědčil.


Třiačtyřicetiletý Mahershala Ali, držitel Oscara za vedlejší roli ve filmu Moonlight (a známý taky třeba ze seriálů House of Cards nebo Luke Cage), v nedávném rozhovoru pro magazín Variety přiznal, že scenárista a tvůrce seriálu Nic Pizzolatto původně psal novou sérii s bělochem v hlavní roli.

(Takhle vypadá propagace třetí série. Foto: HBO)


Ali původně dostal nabídku na vedlejší roli, herec to ale odmítl. „Mohl jsem hrát vedlejší postavu, druhou nejdůležitější po té hlavní. Ale říkal jsem si, že tohle jsem přece dělal celou svou kariéru. Teď je mi 43 let. A kdybych se do hlavní role nedostal teď, tak možná už nikdy,“ vysvětlil herec, proč tlačil na Pizzolatta, aby mu roli dal.

Přesvědčit se ho snažil i tak, že mu poslal fotky svého dědečka, který byl policistou. Napsal mu k tomu: „Černošští policisté už v šedesátkách existovali. Myslím, že by to váš příběh jen vylepšilo, pokud by hlavní roli ztvárnil černoch.“ A dodal, že by seriál díky tomu mohl pracovat s tím, jak se právě černoch jako detektiv v Arkansasu setkával v roce 1980 s rasismem. A Pizzolatto mu po několika dnech přemýšlení dal za pravdu.

(Původně měl hrát Mahershala Ali druhé housle. Foto: HBO)

Stanice HBO ke třetí řadě Temného případu vydala na přelomu října a listopadu první trailer. S českými titulky si ho můžete pustit na našem webu. O samotném příběhu si můžete víc přečíst v našem starším článku z letošního srpna. Podívat se můžete i na plakáty v naší krátké fotogalerii.

Třetí série True Detective má premiéru 13. ledna 2019. Stanice HBO ji ale pro několik šťastlivců uvede v předstihu už v prosinci. A to v osmnácti (převážně texaských) kinech řetězce Alamo Drafthouse. Jejich návštěvníci uvidí zdarma první dva z osmi nových dílů už příští týden, 18. prosince. Tou dobou tedy zřejmě vyjdou i první recenze diváků a kritiků.


Jít na True Detective | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!