Twin Peaks

Twin Peaks


V horském městečku Twin Peaks nastane jednoho dne šokující událost. U břehu je nalezena středoškolačka Laura Palmerová zabalená do igelitu. Kdo by však na první pohled obyčejné dívce bral bezdůvodně život?

Vraždu přijíždí vyřešit charismatický speciální agent FBI Dale Cooper, který je mimochodem velkým milovníkem černé kávy a třešňového koláče. Asistovat mu má místní šerif, který má vrozené podobné morální hodnoty. Mezi podezřelými se objevuje vícero obyvatel, stopy však mimo jiné vedou do tajemných lesů obklopujících městečko. Kdo je skutečným vrahem? Nebo snad v lesích přebývá něco nadpřirozeného? Co je realita a co iluze? Zodpovědět tyto otázky nebude vůbec jednoduché.

Foto: ABC

Seriál vznikl pod taktovkou autorů Davida Lynche a Marka Frosta, přičemž pilotní epizoda byla odvysílána na stanici ABC v roce 1990. Tento počin byl od ostatní dobové televizní tvorby tak odlišný a originální, že je po právu označován za kultovní. Twin Peaks můžeme označit za mysteriózní drama, nechybí zde však ani prvky humoru. Televizní stanice ABC odvysílala v letech 1990–1991 celé dvě série. Na pokračování, kterého se ujala stanice Showtime, si fanoušci museli počkat neuvěřitelných 26 let.

V hlavních rolích hrají

Upoutávka k seriálu Twin Peaks
Thumbnail Play icon


loading…