Shrnutí a postřehy k epizodě Ejecta

Shrnutí a postřehy k epizodě Ejecta

6.8.2015 16:00


V destruktivní epizodě Ejecta došlo doslova na konec světa. Co dalšího bylo v díle odhaleno a jaké události minulé měly na ně vliv?


Konec světa

V dnešní epizodě jsme se doopravdy dočkali konce světa. Meteority řádí všude na světě a způsobují katastrofální destrukci. Samozřejmě až na kupoli, která je před vším zlým chráněná. Ze slov Julie, která několikrát již řekla, že kupole je zde, aby je chránila, je dobré si položit otázku proč. Chrání kupole lidi uvnitř, kteří jsou pro ni výjimeční, nebo Chester's Mill, který ve městě skrývá nějaké tajemství, o kterém zatím nevíme?

Další důležitou otázku je, proč se tomu tak děje zrovna teď. Určitě není náhoda, že Christine byla pobodána Samem, vlezla si do kukly, a zničehonic se začal bortit svět. Určitá souvislost zde určitě je, ale bližší vysvětlení bych v dalších epizodách spíše neočekával.


Konec světa v reálném světě u nás měl nastat 21. 12. 2012. Seriál začal v roce 2013 a odehrává se v tomto roce. Naši hrdinové jsou v kupoli tři týdny, takže neexistuje žádná spojitost s tímto magickým datem a koncem světa, který jsme viděli v této epizodě.

(Svět v plamenech a konec lidské civilizace se blíží. Foto: CBS)

Růžové hvězdy padají

Určitě si vzpomínáte na první řadu (ano, to je ta řada mnohem lepší než ta současná), kdy Joe, Norrie, Junior a Angie měli záchvaty a neustále říkali „růžové hvězdy padají a dělají čáry“. V tu chvíli jsme mysleli, že tuto záhadu si na tlustém seznamu můžeme odškrtnout, ale skutečně až nyní víme, co daná věta znamená až nyní.

Tyto čtyři mladiství zřejmě při svých záchvatech dost možná viděli konec světa, nebo přinejmenším věděli, že se blíží. Bohužel si ani jedno z dětí nikdy nepamatovalo svůj záchvat, takže v seriálu nikdy nebyl prostor, aby někomu řekli, co se jim v průběhu záchvatu stalo a jak případně konci světa zabránit.

(Velký Jim s Julií sledují, jak padají růžové hvězdy. Foto: CBS)

Lyle Chumley

Ve 2. řadě, kdy se Barbie, Sam, Pauline a Lyle vraceli ze Zenithu skrz červené dveře, Lyle se na chvíli ztratil. Když se po krátké odmlce znovu objevil v Chester's Millu a zachránil ho z jezera Velký Jim, řekl, že viděl svět v plamenech. Další otázkou, která se nabízí, je, kde byl Lyle a jak se dostal na místo, kdy současně nebyl v Zenithu ani v Chester's Millu? Snil, nebo skutečně navštívil budoucnost a viděl konec světa na vlastní oči?

Také nesmíme zapomínat na kresby Pauline a její deník, ve kterém byl několikrát nakreslen svět v plamenech, jak Lyle popisoval. Skutečně už tehdy tvůrci věděli, že jednou v seriálu nastane konec světa? Byl to už plán od první série? Otázky, samé otázky, na které si asi budeme muset odpovědět sami.

(Nastává svět v plamenech, přesně jak předpověděl Lyle v minulé sérii. Foto: CBS)

Emoce

Odhalením, které nás trápí celou sezónu, bylo v epizodě to, že se konečně přišlo na způsob, jak přivést obyvatele města opět ke zdravému rozumu – skrze emoce. U Huntera to byl strach, u Norrie vztek a u Joea truchlení. Co to asi bude u ostatních? Přivede zpět Barbieho láska k Julii, Juniora odpuštění svému otci?

Na to všechno si musíme počkat do příště. Tuto epizodu byl ale oficiálně vytvořen odboj proti Christině, takže uvidíme, jak situace bude pokračovat. V příštím díle nás asi bude nejvíce zajímat osud Sama, který má svůj život opravdu na vlásku a já jsem velice zvědavý, co s ním Christina udělá, až vyleze ze své kukly.

(Odboj proti Christině začíná. Jaký bude první tah? Foto: CBS)

Shrnutí a postřehy k epizodě Caged
Shrnutí a postřehy k epizodě Alaska
Shrnutí a postřehy k epizodě The Kinship
Shrnutí a postřehy k epizodě Redux
Shrnutí a postřehy z epizod Move on a I'm not
Shrnutí a rekapitulace druhé řady
Shrnutí a rekapitulace první řady

Pokud jste postřehli opět něco, co mi uniklo, nebo se vám něco nezdá, dejte rozhodně vědět do komentářů.


Jít na Under the Dome | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!