Shrnutí a postřehy k epizodě Plan B

Shrnutí a postřehy k epizodě Plan B

20.8.2015 16:00


Epizoda Plan B konečně odhalila způsob, jak deaktivovat kupoli, která se snesla před třemi týdny nad Chester's Millem. Co dalšího důležitého jsme se dozvěděli z této epizody?


Propojení Christiny s kupolí

V předchozích dílech jsme zjistili, že ametysty slouží k napájení kupole a nyní, když je vejce rozbité, kupole začíná vápenatět a brzy se v ní všichni udusí. Teda samozřejmě pokud nebudou už tak tupí obyvatelé města poslouchat Christinu, která vždy přijde s nějakým plánem. A k plánu potřebuje Joea, kterého Sam chytře unesl, když se stále vydával, že patří na jeho a Norrie stranu.

Co jsme se ale dozvěděli nového, je to, že Christine je propojená s kupolí a pokud zemře, kupole se vypne. Její uzdravení v kuklách nebylo trvalé a Christine bude brzy muset vymyslet nový plán, aby přežila a udržela tak kupoli aktivní. Zatím si vystačila s oxytocinem od Juniora, ale jak sama řekla, není to trvalé řešení.


(Christine může brzy umřít, proto za sebe hledá náhradu. Foto: CBS)

Blíží se konec seriálu?

Všichni od začátku seriálu čekáme na nějaké hluboké vysvětlení, proč kupole je zrovna nad Chester's Millem a jak se deaktivuje. Epizoda Plan B nám poskytla poměrně triviální řešení – pokud zemře Christine, kupole se vypne a obyvatelé města budou volní.

Zatím to příliš se sledovaností nevypadá moc dobře, nebyla oznámena čtvrtá řada, ale dnešní díl jasně ukázal, že seriál by mohl třetí řadou skončit. Pokud skutečně Christine zemře a kupole se následně vypne, nabízí se tak konec seriálu. Samozřejmě je také dost možné, že nezemře, nebo naopak zemře a kupole se stejně nevypne, a nebo také možná na jejím životě ani záviset nebude, jako spíš na stanici CBS, zda seriál zruší. Uvidíme.

(Joe a Sam si prohlížejí plán, který může deaktivovat kupoli. Foto: CBS)

Nová královna na cestě

To, co Barbie a Eva začali v alternativní realitě, nyní konečně dokončili. Stejně jako tam, tak i ve skutečném světě čekají dítě. A rovnou neobyčejné dítě. Podle Christiny se totiž jedná o budoucí královnu, která ji zřejmě v budoucnu bude muset nahradit. Možná stejně tak, jak na začátku série Christine nahradila Melanie Cross, Barbieho sestru.

Tady se nabízí zapřemýšlet a určitě i mnozí z vás nyní mohou odhadnout zápletku do konce série. Dítě nahradí Christinu, Christine zemře, kupole se nevypne, protože novou královnou bude Barbieho dítě. Pokud budou obyvatelé města někdy chtít kupoli deaktivovat, budou muset zabít jeho dítě, což samozřejmě on s Evou nedovolí. Tím se pochopitelně nabízí nová zápletka na novou řadu, nebo se můžu úplně mýlit, a bude to tak, jak jsem napsal v předchozím bodě.

Důležitým bodem v epizodě je také to, že Christine několikrát zmíní, že Barbie a Eva jsou výjimeční. Zatímco Junior není a může si vybrat téměř jakoukoliv jinou partnerku. Pokud Melanie byla kdysi královnou, je pochopitelné, proč budoucí královnou bude Barbieho dítě, když každý ví, že jsou s Melanie příbuzní. Proč je ale současnou královnou Christine? Že by vzdálená Barbieho příbuzná?

(Eva se v epizodě dozvěděla poměrně zásadní novinky. Foto: CBS)

Polibek

Po dlouhé době byla celá epizoda zaměřena na hlavní pár seriálu, který byl poslední dobou velice odstrkován – na Barbieho a Julii. Zatímco Julie je naprosto v pořádku, Barbie se poměrně lehce nechal ovládnout Christinou a Julie nemůže přijít, jak svého ztraceného přítele probudit.

Řešením je poměrně triviální polibek. Něco podobného jsme viděli v Matrixu, na který je často v seriálu odkazováno, nebo také v pohádkové Šípkové růžence. Nic na tom ale nemění, že „náš“ Barbie je zpět a s ním konečně seriál může začít. Začít devátou epizodou je poměrně pozdě, ale stále lepší, než kdyby se probudil v posledních minutách třináctého dílu.

(Julia mučí Barbieho, aby ho probrala z jeho blouznění. Foto: CBS)

Shrnutí a postřehy k epizodě Breaking point
Shrnutí a postřehy k epizodě Ejecta
Shrnutí a postřehy k epizodě Caged
Shrnutí a postřehy k epizodě Alaska
Shrnutí a postřehy k epizodě The Kinship
Shrnutí a postřehy k epizodě Redux
Shrnutí a postřehy z epizod Move on a I'm not
Shrnutí a rekapitulace druhé řady
Shrnutí a rekapitulace první řady

Pokud jste postřehli opět něco, co mi uniklo, nebo se vám něco nezdá, dejte rozhodně vědět do komentářů.


Jít na Under the Dome | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!