Utopia je zpět v plné své kráse

Utopia je zpět v plné své kráse

17.7.2014 19:00
TheDarkKnight


Britský konspirační thriller Utopia je zpět. Jak druhá série vypadá? Co nového přinesla a co jí naopak chybí? Přečtěte si recenzi k první epizodě druhé série a podělte se s námi o svůj názor zde nebo na našem fóru a ohodnoťte epizodu.


S první epizodou se podíváme do historie, na samotný počátek toho, co vedlo k událostem první série a tvůrci nás rozhodně nebudou šetřit.

Utopia je velice výrazná a lehce zapamatovatelná díky svému neobyčejnému vizuálu, který velice dobře používá výrazné a syté barvy, především pak tu žlutou. V druhé sérii se navíc tvůrci snaží dohnat nedokonalosti té první, a tak si více hrají se světlem, což má za výsledek tak neuvěřitelný obraz, že máte každou vteřinu chuť zastavit přehrávání a jen se kochat.


Ale neuděláte to díky skvělému scénáři. Najdou se zde sice jistá místa, která zpomalují tempo seriálu, jsou téměř nepodstatná a dala by se považovat za jakousi výplň, aby stopáž vyšla na celou hodinu. Na ty ale při sledování seriálu nemyslíte, protože jste celou dobu oněmělí nejen ze skvělého vizuálu, ale především z neobyčejných scén, zejména těch s králíkem nebo nebo z blázince. A aby toho nebylo málo, všechno to doprovází hudba, která vám ještě dlouho po zhlédnutí seriálu zní v uších.

Utopial je zkrátka umělecké dílo, se který by Dennis Kelly (tvůrce, scénárista a výkonný producent seriálu) měl jezdit po výstavách.

Co jste na první epizodu druhé série Utopie říkaly vy?


Jít na Utopia | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!