Co jsme se zatím dověděli o vlkodlacích? Jak vypadají, co to obnáší apodobně.
Historie
O původy vlkodlaku nebo také lykantropů je zatím známe je velmi málo. Jisté je jen to, že jejich linie je ještě starší než první upíři (The Originals), kteří byli stvořeni, aby se před nimi dokázali ubránit.Vzhled a chování
Během dnů i nocí mají vlkodlaci lidskou formu, takže vypadají jako obyčejní lidé. Během úplňku se mění v klasického vlka, každý s různou barvou srsti.Vlkodlaci jsou často agresivní i ve své lidské podobě (jak víme díky častému výkyvu Tylerových nálad). Často mají problémy ovládat svůj hněv a jsou vznětlivý. Jejich emoce jsou jako u upírů mnohem intenzivnější, než lidské.
Mají také o něco vyšší teplotu než obyčejní lidé.
Vlkodlaci útočí i na lidi, ale jejich instinkt a staletí rivality jim radí lovit jejich skutečnou kořist – upíry. Tento svár začal před staletími, když se otec rodiny prvních upírů, Mikael, dověděl, že jeho žena měla s jedním vlkodlake poměr. Proto ho pak pronásledoval a zabil jak jeho, tak i celou jeho rodinu. Pronásledování vlkodlaků upíry pokračovalo i nadále, až došlo téměř k jejich vyhynutí, a proto se stáhly do ústraní.
Na rozdíl od upírů nejsou nesmrtelní a lze je zabít buď zlomeným vazem nebo vytržením jejich srdce z těla.
Schopnosti a výhody
- Super-síla – vlkodlaci jsou stejně jako upíři obdařeni nadlidskou silou, ale ve své lidské formě se s upíry měřit nemohou. Když však na obloze svítí úplněk, tak jak už během jejich přeměny či ve své vlkodlačí podobě, se jejich síla mnohonásobně zvýší a nedělá jim problém, i několik set let starého upíra přemoci.
- Super-rychlost – jak ve své vlčí podobě, tak ale i v lidské formě se mohou pohybovat přinejmenším stejně rychle jako upíři. Vlčí podoba jim během úplňku dává výhodu mrštně a nepozorovaně lovit jejich kořist.
- Super-hbitost – vlkodlaci mají nadlidskou hbitost, mrštnost a obratnost. Dokáží skákat výše, lézt, šplhat či běhat bez známek větší námahy či únavy.
- Super-smysly – i jako lidé mají mnohonásobně lepší čich, takže dokáží vycítit i upíra (což upíři mezi sebou neumí), chuť, zrak i sluch.
- Zrychlené hojení – vlkodlaci mají v obou formách skvělou schopnost regenerace, takže se jim, téměř (výjimka je zlomený vaz či vytržené srdce z těla), jakékoliv zranění, jak vnitřní, tak povrchové, hned zahojí.
- Detektor lži – vlkodlaci dokáží poznat, zda jim někdo lže.
- Proměna – během úplňku, kdy jsou všechny jejich schopnosti zesílené, na sebe berou vlčí podobu.
Slabosti a nevýhody
- Oměj šalamounek – je jediná bylina, která na vlkodlaky působí podobně jako na upíry sporýš. Při dotyku se o něj vlkodlak spálí, a pokud pije oměj s vodou, je to pro ně jako polykat kyselinu a oslabuje jejich sílu.
- Magie – je velmi účinnou obranou čarodějek vůči upírům. Nejčastěji využívají toho, že jim způsobí aneurisma, které jim vyvolává silnou bolest.
- Proměna – vlkodlak se může ve vlka proměnit pouze během úplňku, kdy jsou všechny jejich schopnosti zesílené.
Přeměna ve vlkodlaka
Vlkodlakem se nemůže stát kdokoliv, ale musí se s vlkodlačím genem narodit. Vlkodlačí gen může získat jak od matky, tak od otce a vlkodlakem se může stát jak muž, tak i žena. Ačkoli dotyčný vlastní gen, nikdy ke spuštění kletby nemusí dojít. Dotyčný je pak jen více agresivní jedinec.Spuštění kletby
Aby se člověk stal plnohodnotným vlkodlakem, musí dojít ke spuštění kletby a to krví. Ne tedy doslova, ale musí i třeba nedopatřením zapříčinit něčí smrt (ať už je to autonehoda či neúmyslné zabití).
Jakmile je kletba aktivována, oči daného jedince se zbarví do žluta a zažívá nesnesitelné bolesti, jako by byla pokožka v jednom ohni.
První přeměna
První proměna je trvá několik hodin a osoba během proměny zažívá velice intenzivní bolest, kterou člověk už víckrát zažít nechce. Následné přeměny jsou časem rychlejší a bolestné méně.
Během proměny se tělo kroutí do nepřirozených poloh, jak se kosti posouvají do nové polohy, aby na sebe vzaly tvar kostry vlka, což osobě způsobuje nesnesitelné bolesti. Později na těle vyraší srst, oči začnou žlutě zářit a v ústech mu vyrazí špičaté tesáky. Jakmile je přeměna kompletní, vlkodlak na sebe vezme podobu vlka.
Po několika hodinách opět dojde k přeměně, tentokrát z vlka v člověka. Po první přeměně pociťuje vlkodlak nepříjemnou bolest svalů. Starší vlkodlaci dokáží svou proměnu i mimo rozsah noci v úplňku.
Vlkodlačí kousnutí
Vlkodlačí kousnutí (které může způsobit jak vlkodlak, tak hybrid), které mohou využít pouze ve vlčí podobě či během přeměny, je pro upíra smrtelné a jediným lékem je krev hybrida. Poněvadž jsou vlkodlaci jinak slabší, je právě tohle jejich nejnebezpečnější zbraní.Kousnutí začne působit už po pár hodinách a projevuje se v několika stupních. Zprvu se rána nezdá vážná a rychle se zahojí, a však později pokožka nabobtná a objeví se vyrážka. Následují i mdloby a únava. Druhý den už upír zažívá halucinace (které zaměňuje za přítomnost) a stává se vzteklým a má mnohem větší neutěšitelnou chuť po krvi, takže napadá všechny v těsné blízkosti, aby utišil svůj nezkrotný hlad. Nakonec se upír zmítá v nesnesitelných bolestech a dochází k pomalé bolestné smrti.