Šéfová ohledně Stefanova vzteku, Jeremyho vraždícím nutkání a Carolinině a Tylerově budoucnosti

Šéfová ohledně Stefanova vzteku, Jeremyho vraždícím nutkání a Carolinině a Tylerově budoucnosti

1.1.2013 22:45


Smrt, rozchody a vraždící touha – to vše bylo v zimním finále The Vampire Diaries. TVLine mluvila s výkonu producentkou Julie Plec o Tylerově ztrátě, Damonovi a Eleně a o společné budoucnosti Caroline a Klause.


TVLINE | Damon zlomil pouto, tak trochu, ale bylo to poněkud pozdě, co se Stefana týče. Co to tedy znamená ohledně jejich vztahu?

Je to politováníhodné. Damon si uvědomil poněkud pozdě, že byl sobecký a musel udělat podle Stefana tu správnou věc. Nebude to hezký. Stefan má zlomený srdce. Cítí se neuvěřitelně zrazený a naštvaný. Uvidíme toho spoustu z jeho pohledu, jak budeme postupovat kupředu.


TVLINE | Z proma to vypadá, že je Stefan naštvaný i na Elenu.

Jo. Je naštvaný. Když je rozchod mírný, obvykle je to začátek něčeho pěkně temného. Čím klidnější rozchod je, tím horší je jeho následný dopad.

TVLINE | Tyler tuhle sérii hodně dospěl. Pomohou mu poslední události dále růst nebo ho pošlou zpět?

Je to krok zpět v tom, že jeho sebedůvěra pochází z pocitu, že měl místo a lidi, kteří k němu vzhlíželi. Jak mu máma řekla, „jsi vůdce svých lidí, stejně jako byl tvůj otec.“ Rozhodně do toho dorostl a má pocit, že všichni zaplatili příliš velkou cenu za jeho sebevědomí, což ho rozhodně pošle o kousek zpět. Otázka ale zní, jak se z toho vzpamatuje?

TVLINE | Jsou Caroline a Tyler v pohodě?

Tyler s tím trochu bojuje a Caroline zas bude bojovat s tím, že se mu bude snažit pomoct. Ale jestli je tu jedna věc, kterou oba znova a znova dokázali, tak že když je jejich situace přímo katastrofální, tak najdou způsob, jak tu pro sebe být. Myslím, že můžeme v klidu odpočívat, protože to se zatím nezmění.

TVLINE | Klaus je skvělý záporák a Joseph Morgan už v minulosti řekl, že ho nechce moc změkčit. Ale v určitém bodě, díky dlouhověkosti jeho postavy, nemusí ho to obměkčit trochu?

Klausova krása, stejně jako Damonova, spočívá v jeho hrozných činech, které se zrodily na místě s kompletním nedostatkem důvěry a víry, a jako výsledek toho, že byl ve svém životě opakovaně zrazený a odmítnutý. Neříkám, že omlouvám jeho příšerné chování, ale rozhodně to pochází z velmi lidského faktoru jeho osobnosti. Jakmile má někdo lidské jádro, tak je pro něj naděje – jen se zrovna nemusí zítra probudit jako Muž roku. Klaus bude i nadále komplikovanou postavou. Stejně jako Damon v prvních sériích, když se bude cítit přitlačený ke zdi, ostře se ohradí, a to velmi ničivým způsobem.

TVLINE | Jaká bude v další kapitole Shaneova cesta?

Shane je v následující kapitole strojvedoucím šíleného vlaku. Odhalíme víc z jeho plánu, dozvíme se toho víc o mýtické postavě Silasovi, o kterém se pořád zmiňuje, budeme se dostávat blíž a blíž k místu a to znamená k odkrytí jak léku, tak i Silase – a pak důsledky volby, a co to pro všechny znamená.

TVLINE | Když jste představili April, moje první myšlenka byla „nová Jeremyho láska.“ Je tohle jistojistě smeteno ze stolu, když teď vidíme, že má mnohem více společného s mytologií a Rebečinou dějovou linií?

Jo, v Aprilině současné situaci, romantika a růže nejsou na jejím obzoru.

TVLINE | V zimním finále tu byl Jeremy/Bonnie moment. Vrací se mezi ně opět romantika?

Musíme mít na paměti, že mají společnou minulost, která byla opravdu hluboká a důležitá. Pro Bonnie, být Jeremyho citovým pevným bodem a nalezení vzájemné blízkosti, která byla v 3. sérii neočekávaně otřesena, rozhodně přivede zpět vzpomínky na jejich vztah a přinutí nás přemýšlet, jestli je by je mohla čekat společná cesta.

TVLINE | Jak se Jeremy vyrovná s ovládáním jeho loveckých nutkání?

Několik příštích epizod bude drsný upíří vraždící stroj – ale s tím nejnepravděpo­dobnějším trenérem v podobě Damona Salvatora. Takže tohle bude zábava, ale zároveň to bude pro oba i nebezpečné. Rozhodně budou muset vyřešit, jak nechat rozrůst tetování. Damon nevypustí Jeremyho do upířího doupěte, dokud mu nebude připadat, že je pořádně vytrénovaný a připravený.

TVLINE | Příští epizoda připomíná Breakfast Club. Kdo je spolu v pasti a jaké emoce to vynese na povrch?

Má to hodně společného s tím, co má Rebekah v plánu. Byla nějakou dobu mimo hru. Hodně toho prošvihla. Takže zatímco se bude snažit získat od všech nějaké informace … během své nepřítomnosti přišla o mnohé, co se v Mystic Falls odehrálo, jako Stefanův a Elenin rozchod, to, že se Elena vyspala s Damonem, celá ta věc s poutem, která je ve hře, a to že lék se ještě pořád nenašel – všechny ty super věci, které z nich dostane, když je zlomyslně nechá po škole.

Tak, jak se těšíte na nové díly? Jste pořád fanoušci našeho milostného trojúhelníku Stefan/Elena/Damon? Nebo byste dali raději přednost hodnějšímu Klausovi po boku Caroline? A jak se vám libí Jeremiho nová cesta?


Jít na The Vampire Diaries | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!