Alaric Saltzman

Alaric Saltzman

Matthew Davis Sezóny 8 2009 - 2017


Učitel dějepisu, který po večerech loví upíry a snaží se zjistit tajemství ohledně své zmizelé manželky.

Alaric je středoškolský učitel dějepisu, který přijíždí do Mystic Falls jednak učit a také najít upíra, který zabil jeho ženu Isobel. Alaric je tedy lovcem upírů. Od své ženy dostal magický prsten, který mu umožní vrátit se opět k životu poté, co byl zabit nadpřirozenou bytostí. Když jeho ženou byla Isobel, měla dceru Elenu, což dělá Alarica Eleniným nevlastním otcem.

Alaric se dozví, že tím upírem, který zabil jeho ženu, je Damon. Proto se ho vydává zabít, ale na zemi od krve nakonec končí on. Díky svému magickému prstenu však nezemře. Alaric zjistí, že jeho žena není mrtvá, ale byla přeměněna Damonem v upíra, sama o to prý dokonce žadonila. Po nějakém čase se Alaric dokonce s Damonem spřátelí a pomůže mu a Eleně například osvobodit Stefana od upírů z hrobky. Alaric také pozná Eleninu tetu Jennu, se kterou začne chodit.

Největší zvrat přijde ve chvíli, když do Alaricova těla vstoupí Klaus. Napadne Jennu a Jenně je vůbec poprvé prozrazeno, že existují upíři. Alaric z toho naštěstí vyvázne dobře, ale Jenně už při Klausově rituálu pomoci nedokáže a Jenna umírá. Její smrt nese těžko, ale po nějaké době potká doktorku Meredith Fell, se kterou se začne vídat. V Mystic Falls navíc řádí nebezpečný vrah, který zabíjí členy rady. Meredith Alaricovi odhaluje, že tím vrahem je právě on, který v sobě nosí vraždící osobnost díky prstenu, který má na ruce a který ho už tolikrát vyléčil ze smrti.

Alaric Saltzman je…

Foto: CW
loading…