Jenna Sommers

Jenna Sommers

Sara Canning Sezóny 5 2009 - 2017


Teta, která má na starost Elenu a Jeremyho poté, co jejich rodiče nešťastně zemřeli.

Jenna je tetou Eleny a Jeremyho a po smrti Graysona a Mirandy Gilbertových plně zodpovídá za jejich děti. Protože je celkem ještě dost mladá, neví si zpočátku moc rady s výchovou dětí. Jenna je na výchovu sama, žádného manžela nemá a její vztahy nikdy nedopadli moc dobře. I když patří do rodiny Gilbertů, neví o existenci upírů a z hlavních hrdinů se o nich dozvídá až jako poslední.

O Jennu stále usiluje její bývalý přítel Logan Fell, ten o ní má ale zájem jen proto, aby z jejího domu získal kompas Johnathana Gilberta, který ho dokáže dovést k upírům, kteří se vrátili do města. Poté, co podle Jenny Logan záhadně zmizí (ve skutečnosti je zabit), seznamuje se Jenna s učitelem dějepisu Alaricem, se kterým to po dlouhé době vypadá aspoň trochu slibně. Spolu čelí lepším i horším chvilkám, a když už začne Jenna Alaricovi věřit, najednou se objeví jeho údajně mrtvá žena Isobel a vše se zase obrátí k horšímu. Přesto si Alaric a Jenna opět k sobě najdou cestu.

Jenna jako jedna z posledních neví, co znamenají záhadná úmrtí v Mystic Falls, stejně tak další kopa záhad, která obklopuje město. Až poté, co Klaus v Alaricově těle zaútočí na Jennu, se Jenna dozvídá od Eleny o existenci upírů. Zároveň je ale znovu ohrožena Klausem a to tak, že jí unese a promění ji v upíra, aby ji mohl obětovat ve svém rituálu a uvolnil tak svou vlkodlačí část, čímž by se stal prvním hybridem na světě. I když se Stefan pokusí Klausovi navrhnout výměnu jeho za Jennu, neuspěje a Jenna je při rituálu obětována. Klaus jí zabije před očima Eleny.

Jenna Sommers je…

Foto: CW