Johnathan Gilbert

Johnathan Gilbert

David Anders Sezóny 4 2010 - 2017


Všemi nenáviděný John Gilbert, který je strýčkem Jeremyho a možná ještě něčím víc Eleny.

John je bratrem Elenina „otce“ Graysona, ale později se dozvídáme, že on je skutečným biologickým otcem Eleny, kterou měl s Isobel Flemming. Oba byli ale dost mladí na to, aby vychovávali dceru, a proto jí John dal svému bratrovi Graysonovi. John je členem rady, je si vědom existenci upírů a také ví skutečnou identitu bratrů Salvatorů. Po bratrovi John zdědil rodinný magický prsten (svůj věnoval Isobel), který mu zabraňuje zemřít nadpřirozenou­ smrtí.

Do Mystic Falls se John vrací, když se dozví, že Jenna chtěla prodat rodinnou kancelář. Je to také on, kdo informuje šerifku Elizabeth Forbes, že upíři z města nezmizeli, protože se pravidelně v nemocnici ztrácí balíčky krve. John se také snaží získat vynález svého předka Johnathana Gilberta, který umožní odhalovat upíry. Johnovi se podaří tento přístroj získat a použít. Tím jsou všichni upíři z hrobky nalezeni a zabiti. Později se za Johnem vydává Katerina Petrova, která mu usekne prsty a vrazí nůž do břicha.

John je později vyléčen Stefanovou krví a opouští Mystic Falls. Před odjezdem ještě věnuje svůj prsten Jeremymu. John se vrací na scénu, když zjistí, že Elena je v nebezpečí kvůli tomu, že jí hledá Klaus. Dozvídáme se, že John není až tak úplný záporák, jak se zdálo. Celou dobu Elenu chránil a zabil upíry v hrobce jen proto, aby nemohli říct Klausovi, že Katherine v hrobce nebyla, což by znamenalo, že je naživu a to by přivedlo Klause do Mystic Falls, kde by určitě nalezl Elenu. Když má Elena zemřít během Klausova rituálu, John se obětuje a Bonnie na něj svalí kouzlo, které zajistí, že po smrti Eleny nasaje Johnovu životní sílu a Elena tím obživne. John ale umírá.

Johnathan Gilbert je…

Foto: CW