Matthew Donovan

Matthew Donovan

Zach Roerig Sezóny 8 2009 - 2017


Bývalý přítel Eleny, který asi jako jediný v Mystic Falls žije normální život.

Matt je bratrem Vicki, své nerozvážné sestry, o kterou se neustále stará, protože stále lítá v průšvihu. Matt bydlí se svojí sestrou sám, protože jejich máma Kelly cestuje se svým přítelem. Dříve Matt chodil s Elenou, ale po smrti jejich rodičů se rozešli, což Matt dlouho nemohl překousnout. I když už je to nějaká doba, co se rozešli a Elena nyní chodí se Stefanem, stále mu leží v hlavě.

Vicki nadělává Mattovi spoustu problémů, a když ji Damon promění v upíra a Stefan ji následně zabije, Mattovi je řečeno, že Vicki opustila město. Až když je nalezeno její tělo, dozvídá se Matt pravdu. Její ztrátu nese krutě, těžké období mu pomůže překonat Caroline, se kterou začne chodit. Když je ale Caroline proměněna v upíra, nastávají problémy a Matta občas pokouše, poté ho ovlivní, aby zapomněl. Tento vztah dlouho nevydrží a rozchází se.

Když je Matt napaden čarodějem Jonasem Martinem, Caroline ho vyléčí svou krví a řekne Mattovi pravdu o upírech. Ten se na chvilku spolčí s šerifkou Elizabeth Forbes, která se nedokáže přenést přes to, že její dcera je také upír. Matt se dozví také o tom, že Tyler je vlkodlak, dokonce ho osvobodí z Klausova vězení, ale zrovna ve chvíli, když se Tyler proměňuje.

Matthew Donovan je…

Foto: CW
loading…