Qetsiyah

Qetsiyah

Janina Gavankar Sezóny 1 2013 - 2013


Čarodějka, která vytvořila kouzlo nesmrtelnosti.

Qetsiyah, známá též jako Tessa, je čarodějka, která vytvořila kouzlo nesmrtelnosti, spolu s jediným lékem na ni, a očistec pro nadpřirozené bytosti známý jako Druhá strana. Qetsiyah byla zasnoubena s čarodějem Silasem, do kterého byla bláznivě zamilovaná. Na Silasovo přání pak vytvořila elixír nesmrtelnosti a plánovala, že si ho oba vezmou na svatbě.

Silas ji však zradil a elixír si vzal spolu s Amarou, což byla Silasova spřízněná duše a jeho pravá láska. Qetsiyah na to zareagovala tak, že Amaru unesla a její nezničitelné tělo využila k vytvoření Druhé strany. Silas si myslel, že je Amara mrtvá, a s tímto vědomím byl uvězněn hluboko v jedné jeskyni spolu s lékem na nesmrtelnost. Krátce poté, co byl Silas uvězněn, byla Qetsiyah zabita Poutníky, nejspíš proto, že vytvořila kouzlo na nesmrtelnost. Protože si Qetsiyah myslela, že si Silas vezme lék a připojí se tak ke své lásce, strávila další dvě milénia sama ve svém vlastním očistci.

Když si Silas lék nevzal, tak jeden z potomků Qetsiyah vytvořil Bratrstvo pěti, které ho mělo přimět vypít lék a zabít ho. Nicméně tento plán taktéž selhal, takže se musela Qetsiyah vrátit z Druhé strany, aby ho zabila sama. Když byl nakonec Silas mrtvý, avšak ne její rukou, tak se zabila, aby ho mohla na Druhé straně navěky mučit.

Qetsiyah je…

Foto: CW