Brendan

Brendan

Terry Chen Sezóny 1 2016 - 2016


Přeživší, který vede skupinu lidí, která byla napadena upíry. Je zachráněn Vanessou a následně poslán do nemocnice, kde bude o jeho lidi postaráno. Brendan se ovšem rozhodne Axelovi celou nemocnici násilím vzít.

Přeživší, na kterého narazí Vanessa Helsing a zachrání ho před upíry. Vanessa pošle Brendana a celou jeho početnou skupinu do nemocnice, kde se o ně Axel a ostatní postarají. Brendan tam skutečně dojde, ale místo toho, aby byl skupině vděčný, začne rozkrádat jejich zásoby. Nechová se tedy jako příkladný host, ale spíše jako správný parazit.

Navíc usoudí, že vše bude mnohem jednodušší, když převezme celou nemocnici. Brendan tedy Axela a ostatní uvězní a chce navíc odhalit vraha, který vraždí v Axelově skupině. Když se Vanessa vrátí do nemocnice, je překvapená, jak se Brendan k Axelovi zachoval. Proto vymyslí plán, jak si znovu zmocnit nemocnice. Brendan je následně vyhoštěn. Nejdříve skupina zvažuje, zda ho rovnou nezabijí, ale nakonec vyhraje lidskost.

S Brendanem se ovšem setkáme o něco později. Zjišťujeme, že se přidal k Odboji Taky, se kterým hodlá napadnout Citadelu a navždy se zbavit Dmitriho a Rebeccy. Když Flesh spatří Brendana v táboře, prohodí spolu pár slov. Následně spolu všichni zaútočí na Citadelu. Brendan je ale na poslední chvíli zrazen Takou, který se tajně domluvil s Rebeccou, která mu slíbila místo, kde najde Taka klid a nikdy v životě neuvidí žádného upíra. Brendan je tedy svým vůdcem zabit.