Jak seriál dopadl pro členy rodu Lothbroků?

Jak seriál dopadl pro členy rodu Lothbroků?

19.2.2021 14:00


Seriál Vikings se zaměřoval především na rod Lothbroků, který představoval ústřední rodinu. Jak to však pro členy tohoto rodu vlastně dopadlo?


Seriál měl jasně danou ústřední rodinu, která byla tvořena členy rodu Lothbroků. Ti ve své době představovali legendární Vikingy, kterým se nikdy nedokázal vyrovnat ani například Harald Krásnovlas, první král celé Skandinávie. Tento rod nakonec tvořilo poměrně velké množství členů, a proto se podíváme na to, jak se s nimi seriál vypořádal.

Vezměme to od nejstaršího člena, kterým je Rollo Lothbrok. Toho jsme mohli naposledy vidět v páté sérii, kde mu bylo zhruba 57 let. Rollo aktuálně žije ve Franské říši, kde si vzal krásnou Gislu. Ta mu porodila celkem tři potomky, a to syny Williama a Marcella a dceru Celsu. Celá tato rodina se s největší pravděpodobností dožila konce seriálu, i když to v seriálu nebylo vyloženě řečeno, a proto v této rodové linii zůstane rod zachován.


Druhou rodovou linii tvoří Rollův mladší bratr Ragnar, který byl o něco plodnější. Ten měl dvě manželky, se kterými měl celkově šest dětí. Sám Ragnar umřel ve druhé polovině čtvrté řady, kdy mu údajně bylo 51 let. Jeho synové ho však dokázali pomstít.

Se svou první manželkou Lagerthou měl dva potomky – dceru Gydu a syna Bjorna. Zatímco Gyda zemřela v průběhu první řady, kdy jí bylo pouze 14 let, Bjorn se dožil 37 let, kdy se z něj stal legendární bojovník, který toho dokázal možná více než jeho otec. Matka obou dětí, Lagertha, se dožila úctyhodného věku, konkrétně 58 let, kdy ji omylem zabil Ragnarův syn Hvitserk.

Gyda byla ještě malá, když zemřela, proto neměla žádné děti, zato Bjorn jich měl hned několik. Jeho první dcera Siggy se mu narodila s Porunn, ta však zemřela v průběhu čtvrté řady, kdy byla ještě malá. Poté si Bjorn vzal Torvi, se kterou měl syna Haliho a dceru Asu (Haliho zabil Bělovlas, Asa se utopila během cesty do Grónska). Následně si vzal Snaefrid a měl za milenku Astrid, nicméně obě brzy zemřely.

Jeho čtvrtou ženou se stala Gunnhild, jejichž syn zemřel během porodu, a jeho pátou ženou byla Ingrid, která sice tvrdila, že čeká jeho dítě, ale ve skutečnosti čekala dítě krále Haralda. Kromě toho Bjorn strávil čas s manželkou krále Alfréda, Elsewith, jež se později narodilo dítě, které je syna pro všechny potomkem Alfréda, ale ve skutečnosti jde o potomka Bjorna. Nebylo nám však odhaleno pohlaví tohoto dítěte.

Nyní je potřeba se vrátit k Ragnarovi a rozebrat jeho druhé manželství s Aslaug, s tou měl celkem čtyři syny – Ubbeho, Hvitserka, Sigurda Hadí Oko a Ivara Bezkostého. Jeho nejstarší syn Ubbe se dožil zhruba 25 let, doplul do Ameriky a zde založil osadu. Dříve byla jeho manželkou Margrethe, nyní je jí Torvi, se kterou má nedávno narozeného syna Ragnara.

Hvitserk ani Sigurd neměli žádné potomky, Hvitserkovi bylo na konci série zhruba 23 let a stal se z něj kněz, a proto je nepravděpodobné, že by měl někdy v budoucnu nějaké děti. Sigurd zemřel na konci čtvrté řady ve věku 17 let, kdy ho zabil bratr Ivar. A když už je řeč o Ivarovi (ten měl jednu manželku, a to Freydis), který měl být údajně neplodný, nakonec se ukázalo, že je plodný – Katia s ním otěhotněla, takže se Ivarovi narodil buď syn, nebo dcera. On se to však už nikdy nedozví, protože zemřel ve věku 20 let v Anglii.

Více členů již netvořilo rod Lothbroků, a proto, když všechny sečteme, a to i všechny přivdané ženy, vyjde nám celkem 28 členů Lothbroků. Z těch se konce seriálu dožilo pouze 12, pokud předpokládáme, že přežily i všechny dosud nenarozené děti. Linie tak může pokračovat Rollovými dvěma syny a jednou dcerou, nemanželským potomkem Bjorna a Elsewith, Ubbeho potomky s Torvi a Ivarovým nemanželským potomkem s Katiou.

A co na Lothbroky čeká dále? Těžko říct, zda se jich dočkáme i v připravovaném pokračování Vikings: Valhalla, nicméně minimálně u jedné postavy je možné, že má nějakou spojitost s Lothbroky. Mezi hlavními postavami se totiž nachází jistá Emma z Normandie, jejíž předkem by teoreticky mohl být Rollo, protože ten žil ve Franské říši a časem získal Normandii od krále. Uvidíme, zda bude v novém seriálu alespoň zmíněn.

Foto: History


Jít na Vikings | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!