Alexander Ludwig mluví o tom, jak pro Bjorna dopadla šestá série

Alexander Ludwig mluví o tom, jak pro Bjorna dopadla šestá série

13.1.2021 17:00


Ke konci seriálu Vikings se vyjádřilo hned několik herců, a proto si jejich nejzajímavější postřehy shrneme v nadcházejících článcích. Nejdříve však zaměříme svou pozornost na Bjorna, jehož role byla v seriálu klíčová.


Bjorn Železný představoval jednu z nejdůležitějších postav celého seriálu, vídali jsme ho tu totiž už od první série, kdy byl ještě malý chlapec. Ve druhé řadě se této role ujal herec Alexander Ludwig, pro kterého byl Bjorn přelomovou rolí v jeho kariéře. Herec ho hrál nesmírně dobře, a proto nikdo nemohl pochybovat o tom, že to právě on převzal štafetu po Travisi Fimmelovi, představiteli zesnulého Ragnara Lothbroka.

Avšak i Bjorn nakonec došel na svůj konec, Vikingové na něj budou navždy vzpomínat jako na sjednotitele celého Norska, to právě díky němu totiž seveřané nakonec dokázali porazit bojovníky z Kyjevské Rusi. Bjorn však za tento skutek zaplatil cenu nejvyšší – padl přímo na bitevním poli.


K jeho úmrtí došlo již v jedenácté epizodě King of Kings, ve které i se šípy ve svém těle dokázal pozvednout meč a přivolat tak všechny vikinské posily. Dá se říci, že Bjorn se v okamžiku svého příjezdu na bitevní pole stal člověkem, který nedokáže zemřít – právě proto bojovníci z Kyjevské Rusi začali utíkat.

Co však na Bjornův konec říká jeho představitel Alexander Ludwig? Dle jeho slov byl se závěrečnými scénami své postavy převelice spokojen. Tvůrce a on sám měli na celou událost stejný názor, takže Ludwig neměl nic proti jakémukoliv aspektu smrti své postavy. Především se mu líbily scény, ve kterých Bjorn ležel na smrtelné posteli. Zde si totiž jeho postava konečně uvědomila, co je zač.

„Podle mě si Bjorn na té smrtelné posteli konečně uvědomil, že je svým vlastním pánem, vlastní legendou a vlastním vůdcem. Konečně se stal sám sebou. Tohle je podle mě známá věc – lidé často dělají ze svých rodičů něco víc, v mnoha ohledech to jsou naši hrdinové. Jde však o to, abychom se vymanili z jejich stínu a stali se sami sebou, věřili tomu, čemu sami věříme. Právě k tomu došlo u Bjorna, stal se tím, kým chtěl být, tím, kým Ragnar vždycky věděl, že by mohl být,“ řekl Bjornův představitel ke scénám na smrtelné posteli.

Kromě toho se Bjorn dozvěděl i několik dalších věcí: „Těsně předtím, než zemřel, si uvědomil všechny své chyby, které udělal. A to je pro mě důležité. Jsem moc vděčný za tu scénu, ve které Bjorn všeho lituje a přeje si, aby vše mohl napravit. Někteří lidé mu na konci určitě neodpustili, ale on sám si rozhodně odpustil. A to je na Bjornovi to krásné, není perfektní, ale je to člověk.“

Bjorn skutečně ušel dlouhou cestu, během které dokázal spoustu věcí – dobrých i špatných. Které dějové linky by však herec prodloužil? Rozhodně by věnoval Bjornovu putování v Africe více epizod, prý rovnou celou sérii o 20 dílech. Dále si posteskl nad tím, že jsme pořádně neviděli jeho neschopnost být otcem – i v tomto ohledu totiž Bjorn selhal. Kromě toho se zmínil, že mu v seriálu chyběly záběry z doby, během které se Ragnar na spoustu let vytratil.

Jak jste spokojení s Bjornovým koncem? Měl přežít všechny události tohoto seriálu, nebo tvůrce udělal dobře, že ho usmrtil těsně před koncem?

Zdroj článku: Winter is Coming; Foto: History


Jít na Vikings | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!