Stanice History končí s dlouhými seriály, nyní se bude soustředit na minisérie

Stanice History končí s dlouhými seriály, nyní se bude soustředit na minisérie

6.12.2020 14:00


Nedávno jsme se sice dozvěděli datum premiéry poslední části seriálu Vikings, nicméně s ní se pojí jedna změna, která zasáhla stanici History. O co přesně jde?


Stanice History se v poslední době prosadila především díky seriálu Vikings, který se stal celosvětovým fenoménem. Po dlouhých letech se však stanice rozhodla vrátit ke starému formátu, tedy tomu, že již nebude vyvíjet seriály o několika řadách, ale pouze minisérie. A právě tato změna zřejmě souvisí s nedávno odhalenou premiérou zbývajících dílů šesté série.

Všech posledních deset epizod se dočká premiéry už 30. prosince, a to na streamovací službě Amazon. Bude to tak vůbec poprvé, co se seriál bude vysílat někde jinde dříve než na stanici History. Na této stanici se však nových epizod taktéž dočkáme, nicméně někdy později, pravděpodobně během jara.


(Vikingy čeká jejich poslední plavba. Foto: History)

Co však vedlo k této nečekané změně? Jedním z faktorů je možná i ona změna z dlouhotrvajících seriálů na minisérie, nicméně předně se zřejmě stanice History dočkala od Amazonu skvělé nabídky, kterou prostě nemohla odmítnout, a tak mu věnovala všechny epizody, které si tu diváci mohou pustit dříve než na domovské stanici.

Překvapivé je však to, že se seriálu ujal Amazon, nikoliv Netflix. Ten totiž aktuálně připravuje novinku Vikings: Valhalla, která naváže na původní seriál, ale bude se dějově odehrávat o 100 let později. Buď Netflix nabídl menší nabídku než Amazon, nebo prostě neprojevil zájem.

Zdroj článku: Deadline


Jít na Vikings | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!