Tvůrce Vikingů odhalil, které postavy plánoval usmrtit mnohem dříve

Tvůrce Vikingů odhalil, které postavy plánoval usmrtit mnohem dříve

31.7.2020 13:00


Michael Hirst měl sice jasnou představu o tom, co se bude dít v jeho seriálu Vikings, nicméně skvělí herci a stoupající popularita seriálu ho donutila změnit plány.


Když stanice History oznámila, že připravuje seriál Vikings, tak ještě netušila, jaký hit z něj bude. Seriál byl původně koncipovaný jako minisérie, nicméně okolnosti donutily tvůrce Michaela Hirsta k tomu, aby změnil své plány. S plným požehnáním stanice tak nakonec učinil, díky čemuž vznikl takový seriál, jak ho známe dnes.

Vzhledem k tomu, že měl být seriál mnohem kratší, tvůrce nedávno prozradil, že na konci první série měl umřít hlavní hrdina Ragnar Lothbrok. Jeho představitel Travis Fimmel byl však tak skvělý, že tvůrce přepracoval scénáře, aby nejenom Ragnar nezemřel, ale aby jeho příběh mohl pokračovat mnohem déle: „Když jsem psal scénáře k první řadě, tak Ragnar zemřel na jejím konci. Když už natáčení směřovalo k této události, tak jsem si uvědomil, že tohle je teprve začátek Ragnarovy cesty.“


Zřejmě právě kvůli tomuto faktu byla první série tak podivně ukončena, obsahovala totiž pouze devět epizod místo avizovaných desíti a skončila zcela neuzavřeně. Vyústění přišlo až na začátku druhé série, kdy se však Ragnarův příběh rozjel naplno.

(Z původního obsazení žije už jen Rollo. Foto: History)

Z dřívějších rozhovorů zároveň víme, že podobně to bylo i v případě Lagerthy, která měla zemřít mnohem dříve. Tvůrce si však její postavu nakonec oblíbil natolik, že i ji držel v seriálu mnohem déle. Ostatně o tom jsme vás informovali už dříve, protože tvůrce se o této věci zmiňoval už několikrát.

Kromě těchto postav tvůrce plánoval usmrtit ještě jednoho velikána. Tím je překvapivě Harald Krásnovlas, který na rozdíl od Ragnara a Lagerthy stále žije, i když se vážně zranil během bitvy v díle The Best Laid Plans. Tvůrce řekl, že Haraldovu smrt napsal do scénáře celkem třikrát, nicméně nakonec si ji pokaždé rozmyslel a napsal mu pokračování.

Co říkáte na předčasná úmrtí těchto postav? Udělal tvůrce dobře, když se je rozhodl usmrtit později?

Zdroj článku: EW


Jít na Vikings | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!