Aethelwulf

Aethelwulf

Moe Dunford Sezóny 4 2014 - 2018


Jediný syn krále Ecberta a budoucí dědic jeho království.

Seriálový Aethelwulf

Aethelwulf je synem krále Ecberta, panovníka z Wessexu. Jakožto jediný králův syn nese titul královský princ a je dědicem Ecbertových držav.

Aby bylo potvrzeno spojenectví mezi Wessexem a Northumbií, tak si Aethelwulf musel vzít dceru krále Aellea, Judith. Aethelwulf s tím neměl žádný problém, protože musel splnit otcovo přání.

Aethelwulf je poměrně rozumný muž křesťanské víry, který se nenechá jen tak rozhodit. Když se na jejich panství ocitá bývalý křesťan Athelstan, tak s ním Aethelwulf často rozmlouvá.

Pokud vám láme hlavou, jaký význam má jméno Aethelwulf, tak vězte, že by se to dalo volně přeložit jako Vznešený vlk.

Aethelwulf je…

Skutečný Aethelwulf

Jakožto jediný syn krále Ecberta je Æthelwulf, jehož jméno bychom mohli přeložit jako Vznešený vlk, královským princem a dědicem Ecbertových držav. Je to rozumný muž, který je zastáncem křesťanské víry. Aby potvrdil spojenectví mezi Wessexem a Northumbrií, za ženu si musí vzít Judith, dceru krále Ælla.

Zobrazení prince Æthelwulfa v seriálu je poměrně věrné své předloze. Opravdu byl synem krále Egberta. Jako král Wessexu vládl zhruba od roku 839 do roku 858, v průběhu jeho vlády však Dánové dobyli východní Anglii. Jeho první manželkou byla Osburga, se kterou měl dceru Æthelswith a pět synů – Ethelstana, Ethelbalda, Ethelberta, Ethelreda a Alfréda Velikého (který je ovšem podle seriálu synem Judity a Athelstana).

V roce 855 odjel Æthelwulf na pouť do Říma. Odtud se za rok vrátil s novou manželkou, třináctiletou Juditou Flanderskou. Podle kronikáře Assera proběhl během jeho nepřítomnosti pokus mu v návratu zabránit a zapletený do něj byl i jeho syn Ethelbald, který se bál nových potomků s druhou ženou Juditou. Když Æthelwulf zemřel, Ethelbald se stal králem Wessexu a vzal si za ženu vdovu Juditu, mladší syn Ethelbert se pak stal králem Kentu.

Foto: History
loading…