Aslaug

Aslaug

Alyssa Sutherland Sezóny 4 2013 - 2016


Dcera legendární štítonošky, která Ragnara velmi zaujme.

Seriálová Aslaug

Aslaug je dcerou Brunhildry, legendární vikinské štítonošky, a Sigurda, hrdiny, který patrně zabil draka Fafnira. Už z těchto jmen lze poznat, že v Aslaug koluje krev výjimečných lidí, což znamená, že Aslaug musí být také výjimečná.

Aslaug není žádná bojovnice, ale princezna první třídy. Když cestuje Ragnar Lothbrok do Uppsaly, cestou narazí na princeznu, která jej ihned zaujme. S Alsaug se začne více a více sbližovat, proto si ji Ragnar velmi oblíbí.

Ragnar se po pouti do Upssaly vrací do rodného města a za několik týdnů za ním přijede i Aslaug, která mu řekne, že je s ním těhotná. Ragnar se rozhodne s Aslaug žít a ta mu začne rodit samé syny, což si Ragnar vždycky přál.

Aslaug je…

Skutečná Aslaug

V seriálu je princezna Aslaug, která vystřídá štítonošku Lagerthu, druhou ženou Ragnara Lothbroka. Je to také dcera Brunhildry a hrdiny Sigurda, o kterém se traduje, že zabil draka Fafnira. Když přijede za Ragnarem a začne s ním žít, porodí mu mnoho synů a splní mu tak jeho sen.

Ve skutečnosti se Aslaug objevuje hned v několika historických pramenech, jako je Edda, Sága o Völsunzích či Sága o Ragnaru Huňaté nohavici. Opravdu se jednalo o dceru Sigurda a Brynhildr, vychoval ji však Brynhildřin pěstoun Heimer. Ten se po jejich smrti bál o princeznino bezpečí, a proto vyrobil velkou harfu, do které děvče schoval. Později cestoval jako chudý harfista a s sebou nosil schovanou Aslaug.

Jednoho dne, když se Aslaug koupala, ji však objevili Ragnarovi muži. Byli tak zaskočeni její krásou, že zapomněli na chléb, který pekli. Když se jich Ragnar později ptal, co se stalo, museli s pravdou ven. Ragnar chtěl vidět, zda je Aslaug opravdu tak krásná, jak jeho muži povídali, ale také zda je chytrá. Připravil pro ni tedy test – nesměla přijít ani oblečená ani neoblečená, nesměla ani jíst ani hladovět, a nesměla dorazit sama, ale ani ve společnosti. Aslaug tento test vyřešila tak, že přišla zahalená do sítě, kousala cibuli a po jejím boku stál pes.

Ragnar byl natolik uchvácen jejím důvtipem, že Aslaug okamžitě požádal o ruku. Ta ho však odmítla s tím, že nejprve musí dokončit svou misi v Norsku, a vzala si ho až později. Teprve ve chvíli, kdy si Ragnar chtěl místo ní za ženu vzít dceru švédského místokrále Ingeborg, Aslaug mu odhalila svůj pravý původ. Aby dokázala, že mluví pravdu, slíbila Ragnarovi, že mu porodí syna, jehož oko ponese obraz hada. Tak se opravdu stalo, když se narodil Sigurd Hadí oko. Kromě toho porodila další 4 syny – Ivara, Bjorna, Hvitserka a Ubbeho.

Aslaug se Ragnara také pokoušela varovat, když se rozhodl plout naposledy do Anglie. Když ho nakonec král Ælla hodil do jámy plné hadů, chránila ho začarovaná košile, kterou mu Aslaug vyrobila. Hadi se k němu dostali až ve chvíli, kdy Ællovi muži košili Ragnarovi strhli.

Foto: History
loading…