Barevný komiks: Zákulisní informace k 11. číslu

Barevný komiks: Zákulisní informace k 11. číslu

3.4.2021 15:00


V jedenáctém čísle komiksové předlohy Rickova skupina řeší stodolu, ve které Hershel drží chodce. Proč se Robert Kirkman rozhodl vyřešit vše v jednom čísle, kdo původně mohl zemřít a co si autor myslí o počítání časové linie v příběhu? I to se dozvíte v dalších zákulisních informacích.


Myslím, že jsem se dostatečně nevyjádřil ke konci desátého čísla a větě: "Tam máme naše mrtvé.“ Při zpětném pohledu to pro mne jako vypravěče byl zlomový okamžik, alespoň myslím. Naučil jsem se, jak ukončit číslo pořádným zvratem díky jedinému dialogu. Nebo jsem se v tom alespoň zlepšoval. Bylo to vážně skvělé zakončení toho čísla, a také něco, co dodnes často (možná až moc často) používám.

Dobrá, dost o 10. čísle, pojďme se bavit o čísle jedenáct!


Fajn, nejdříve to, jak jsem si na konci vyjmenoval postavy z farmy. Konečně jsem jim přiřadil jména, a dokonce jsem jim přiřadil i věk, abych si ho pak pamatoval. V průběhu let jsem tento papír často používal, když jsem se ptal sám sebe: „Kolik let má vlastně Maggie?“ Takže pro mne byl ten papír velmi důležitý. Naposled jsem si takto postavy vyjmenoval u 3. čísla, i když jsem tam nenapsal jejich věk (naštěstí, nepřikládejte velký význam toku času a stárnutí postav v tomto příběhu).

Takhle jsem si je vyjmenoval, jenom abych pak zabil Lacey a Arnolda. No tedy. A také, Hershel měl jenom 49 let? Já měl tehdy 24 a myslel jsem si, že 49 je správný věk pro starého farmáře. Teď mi je 42… kruci.

Musím zmínit, že když jsem si tohle číslo kvůli těmhle zákulisním informacím znovu přečetl, divil jsem se: „To jsem vážně celou dějovou linku se stodolou vyřešil během jednoho čísla?!“ Myslel jsem si, že byli alespoň dvě. A poté, co vznikl seriál a byla tomu věnována téměř celá druhá řada, nelituji toho, že jsem to ukončil tak rychle? Ne, nelituji. Myslím, že právě proto je komiks tak úspěšný, a myslím, že bychom to v komiksech měli vídat častěji, tedy příběh na jedno číslo.

Proto jsem také rád, že barevná verze komiksu bude vycházet jenom jako jednotlivá čísla a ne celé svazky. Tohle číslo je samostatným příběhem. Je to část většího příběhu, ale také dokáže stát samo o sobě. Je vtipné si znovu to číst a říkat si: „Od toho mladého se mám co učit.“

Poznámky k jednotlivým stranám:

2. Glenn a „holka“ v pocuchaném oblečení. To se nakonec přesunulo na další stranu, ale kruci, Glenn a Maggie se plíží po sexu, zatímco tam probíhá tak emotivní hádka, to je něco. Bravo, mladý Roberte. Nevím, jestli bych dnes narušil tak dramatickou scénu takovým žertem. Nic jsem se nenaučil a rozhodně se nezlepšuju. Pochvala Charliemu za to, jak to nakreslil.

4. – 5. Tady jsem se rozhodl, že Tyreese Ricka uklidní, než by se měl Rick uklidnit sám. Znovu můžete vidět, jak se to všechno přesouvá. Jsou to většinou jenom části dialogů, ze kterých pak vytvořím něco komplexnějšího. Vpravo nahoře je i konkrétní věta, kterou jsem tam pak použil.

6. Tady jsem uvědomil, že nepotřebujeme vidět scénu, jak Lori a Carl spí.

7. Ten vtip s Glennem a Maggie mě skutečně dostává do kolen. Je to prostě tak vtipné a odehrává se to během tak smutné scény. Taky mi přijde vtipné, jak se během toho Rick s Allenem baví o tom, že je všechno „drsné“. Umím si představit, že to byla jenom divná náhoda, ale nevzpomínám si, jestli jsem to udělal schválně.

10. Zbožňuju, co se nakonec stalo s poznámkou „Andrea se omlouvá Allenovi“. To je totiž přesný opak toho, co se nakonec stalo.

14. „Dobrý záběr na zombie.“ Tehdy jsem si už uvědomoval, že lidské drama výrazně převažuje, tak jsem se snažil dát nějaký dobrý záběr na zombie vždy, když to bylo možné.

15., 16., 17. Tady jsem to trochu upravoval, zapomněl jsem totiž na 15. stranu. Pak jsem si toho ale všiml. Občas jsem si něčeho takového nevšiml, a pak jsem u finální úpravy komiksu musel jednu stranu přidat, aby se nic výrazně nezměnilo. Nikdo není dokonalý!

18. Ano… „Někdo umře.“ Věděl jsem, že tam musí být nějaké úmrtí. Nechal jsem to otevřené. Věděl jsem, že zombie Shawn zabije Arnolda… takže to úmrtí zřejmě byla Lacey. Možná jsem měl dát Hershelově rodině trochu klidu. Myslím, že jsem uvažoval nad Allenem… to by možná byla lepší možnost.

20. Tuhle stranu jsem nechal čistou. Občas to udělám, kdybych tam pak chtěl přidat něco zajímavého. Nakonec jsem tady přidal Hershelův pokus o sebevraždu, abych dal důraz následkům jeho činů.

21. – 22. Páni, zvraty v tomhle svazku jsou parádní. Tady má poslední strana až sedm okének. Málokdy končím komiks stranou která má víc než dvě nebo tři okénka.

Foto: Image Comics


Jít na The Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře