Barevný komiks: Zákulisní informace k 80. číslu

Barevný komiks: Zákulisní informace k 80. číslu

8.1.2024 15:00


Horda chodců obklopila Alexandrii, ale dokud zdi stojí, není se čeho bát. Jenže jak dlouho to vydrží? Obyvatelé Alexandrie se s nastalou situací vypořádávají různě. Přečtěte si první komiksové zákulisní informace roku 2024.


Tak fajn. Tímto číslem startuje další příběhový oblouk, který jsem nazval „Není úniku.“

Takovéto události byly pro příběh moc důležité. Všechno to začalo ve vězení. Sice ten příběhový oblouk s pádem věznice neměl vlastní název, ale všechny původní obálky byly vybarveny pouze bílou, černou a rudou. Čísla 43 – 48 byla prvním příběhovým obloukem, ten pouze neměl vlastní jméno. První se jménem byl „Střez se lovců“.

Ideou bylo to, že při takto dlouhém komiksu věci kolem něj časem utichnou. Lidé ztratí zájem, takže se musíte všemožnými způsoby snažit zvýšit zájem. O příběh se musíte starat jako o zahradu. Nestačí pouze napsat dobrý příběh (nebo se o to alespoň pokusit). Musíte také neustále přicházet s novými způsoby, jak ke svému komiksu nalákat další čtenáře.

Takovýto příběhový oblouk vám dá něco, na čem můžete založit marketing. Dá vám důvod rozeslat do obchodů plakáty, přinese otázky do rozhovorů a přiměje lidi mluvit o komiksu. Proto jsem je dělal každých 12 nebo 18 čísel. Prostě aby lidi o komiksu pořád mluvili. Ano, a to i poté, co začal vycházet seriál.

Jde o to, že bylo jasné, že časem začnou prodeje klesat, a tak jsme je museli dostat na co nejvyšší úroveň, aby pak komiks ještě nějakou dobu vydržel při životě. Právě tak vytvoříte něco, co vydrží téměř 200 čísel. A aby bylo jasno, kdybych chtěl, klidně bychom mohli pokračovat až do čísla 300, ale já se to rozhodl ukončit.

Takže ano, tímto číslem začíná náš další příběhový oblouk. Tohle byl masakr. Stalo se toho celkem dost, navzdory pomalejšímu začátku.

Dole vlevo je chabá kresba těla bez hlavy. Možná, že takhle mělo tohle číslo začít, kdyby Bruce zemřel již na konci toho předešlého, ale jelikož k tomu došlo až na začátku tohohle čísla, tak si nejsem jistý.

A také si vůbec nevzpomínám, proč jsem dole napsal „práce“. Se vším tím prázdným místem kolem… vypadá to zvláštně. To je mi záhada.

Poznámky k jednotlivým stranám:

1. – 3. Někdy, když se toho v dané scéně děje spoustu, to pak vypadá přesně takhle. Hromada slov natěsnaných na sobě.

4. Jasná představa toho, co se tady stane. Chudák Bruce.

5. Tohle byla stejně vhodná doba jako každá jiná pro uvedení nového milostného trojúhelníku. S tím je vždy legrace. Může to vypadat jako zmatek, ale jde vidět, jak se poznámka k této straně podsouvá pod tu předešlou.

6. Otočka na Ricka, jak dává proslov. Víc slov natlačených pod první větu. Bohužel, takhle časem začnou vypadat všechny mé poznámky, prostě hromada slov natěsnaných na sobě. Časem to asi bude stále hůře čitelné.

9. Tohle bylo od Aarona trochu sobecké. Nesedělo to na něj? Nebo to o něm něco odhalilo? To je na vás!

10. Tahle scéna předznamenává budoucnost.

12. Chudák Jessie. Jak moc se musím snažit, abych si zapamatoval jméno postavy? Někdy hrozně moc.

13. Rozhodl jsem se vměstnat scénu s Douglasem tady místo původní poznámky.

15. – 16. Propána, Carle. To je ale krutá scéna. „Tak to prostě je.“ To je ten druh brutálně upřímné odpovědi, jakou dostanete pouze od dítěte. Přísahám, že jsem nechtěl udělat Carla necitlivým, jenom jsem se snažil ukázat, jak může nevinnost vést k brutální upřímnosti.

17. – 18. Jsem rád, že jsem tady pro ně našel lepší předmět ke konverzaci. I když to Jessie nevykresluje úplně v pozitivním světle, když tady pouze omílá to, jak je Rick skvělý… ale prošla si mnohým. Líbí se mi, že to díky tomu všemu stresu vypadá, jako by byla duchem někde úplně jinde.

19. Žádný Douglas, místo něho Michonne! A parádní scéna s jejím mečem. Mnohem lepší.

20. – 21. Jsem velkým fanouškem takovéto dvoustrany s vysokými okénky, na kterých se podíváme na všechny postavy. Velmi efektivní. A hele… nezapomněli jsme na Eugenea? Obávám se, že trochu ano. Tohle je poprvé, co se objeví… za kolik? Pět čísel? Více? Méně? Už je to doba.

22. A další romance mýdlové opery pro Ricka! Podle mě je komiks v tom nejlepším, když v sobě má trochu mýdlové opery. Ale vy to možná vnímáte jinak.

Foto: Image Comics


Jít na The Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře