Barevný komiks: Zákulisní informace k 87. číslu

Barevný komiks: Zákulisní informace k 87. číslu

21.4.2024 10:00


Tohle číslo je další z těch pomalých čísel patnáctého svazku, ve kterých se Alexandrie vzpamatovává z útoku chodců. Abraham řeší svůj milostný život a Rick je pořád v depresích kvůli Carlovi. Ten se konečně probudí, ale pro Ricka to bude další rána.


Když tohle porovnáte s minulým číslem, jasně vidíte, jak můžou být některé obsahy mnohem jednodušší než jiné. Jenom se podívejte na všechno to prázdné místo.

Tohle bylo jednoduché číslo, zaměřené tak trochu na Abrahama. Nebylo toho tolik, abych si k němu musel dělat nějak zvlášť dlouhé poznámky.

Abych se pobavil, snažil jsem se zjistit, co znamenají ta čísla úplně dole. Původně jsem si myslel, že je to seznam panelů na Comic-Conu, kterých jsem se chtěl zúčastnit, ale ty nezačínají v takový zvláštní čas. Pak jsem si myslel, že 58 znamená „S8“ jako „osmá série“, ale to nemůže být správně. 1–25? 2–12? 2–21? Co to sakra je? XM asi znamená X-Men, ale nevzpomínám si, že bych se chtěl zúčastnit nějakého panelu o X-Menech. Tohle je pro mě skutečná záhada. Rozhodně to nesouvisí s Živými mrtvými… nebo jo? Je to záhada.

Každopádně, Carl se v tomto čísle konečně probudí, ale jinak tady není moc o čem mluvit.

Poznámky k jednotlivým stranám:

1. „Pokračování scény s Rickem nebo co…“ Zdá se, že v tomhle čísle nebyly žádné velké změny, alespoň prozatím. Zvláštní, to „nebo co“ asi bylo vyjádřením mého znechucení z toho, že každá první stránka nového čísla je takovým shrnutím a navázáním na to, čím skončilo předešlé číslo, aby to lépe sedělo v celém svazku. Určitě se to tak lépe čte, a je fajn si na začátku každého čísla připomenout, jak skončilo to předešlé, ale přiznávám, že někdy mi přišlo dost frustrující být pořád uzavřen v tomhle cyklu. Někdy jsem to udělal tak, abych se tomu vyhnul, ale pouze někdy.

2. Beze změny.

3. „Ve scéně je také Eugene." Tyhle poznámky byly vážně jednoduché.

4. „Rick se podívá na Carla.“ Pane jo, tohle číslo mohlo být skutečně o čemkoliv.

5. Heh. „Denise v této scéně.“ Je to vtipné, protože jsem tam mohl prostě napsat „Denise“ a ušetřil bych si ještě víc času. No nic, tato scéna se stala již na čtvrté straně, abych tady mohl rozšířit scénu mezi Abrahamem a Holly.

6. „Mluvení s Holly.“ Zbožňuju, jak vágně to vypadá. Věděl jsem, o čem spolu budou mluvit, tak jsem se neobtěžoval si to zapisovat.

7. „Rick a Andrea.“ Je to vtipné. Nepamatuju si psaní této scény. Líbí se mi idea, že Andrea připravuje Rickovi hovězí stroganof poté, co jí ho předtím připravil Spencer. Je to jako nějaký tajný apokalyptický recept, který se předává z jednoho člověka na druhého. Vůbec jsem si neuvědomil, jak bude vtipné, když ho Spencer na rande připraví pro Andreu a ona ho pak připraví pro Ricka.

8. – 9. Tohle se posunulo pořádně dozadu, abych tady přidal scénu ze hřbitova u hrobu Jessie a Rona a také scénu, ve které bude Rick telefonovat s Lori. Bylo hezké, že jsem znovu oprášil tu zápletku s telefonem.

10. – 11. Scéna s kopáním se posunula na později.

14. „Rick?“ To je asi scéna ze hřbitova. Věděl jsem, že s Rickem pro tohle číslo potřebuju víc scén.

15. Tady konečně stránky začínají odpovídat poznámkám.

16. Tak trochu. Tohle se posunulo, aby se scéna s Nicholasem mohla o jednu stranu prodloužit.

19. – 20. Přesně podle plánu.

21. Většinou se nezatěžuju poznámkami k předposlední stránce, protože vím, co bude vést k té poslední.

22. Doufám, že tohle byla pro čtenáře pořádná pecka. Ti teď netušili, v jakém stavu Carl bude, když si nevzpomíná na smrt své matky, obzvláště poté, co byla předtím ta scéna s telefonem, která nám ukázala, jak velkou vinu Rick cítí. Tu scénu s telefonem jsem přidal až později, právě abych podtrhl tento konec.

Foto: Image Comics


Jít na The Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře