Už tento měsíc začne první třetina poslední jedenácté řady seriálu The Walking Dead. Od jeho počátku, před téměř jedenácti lety, se toho událo spoustu a naše postavy ušly dlouhou cestu. K jakému konci ale všechno směřuje?
Někteří si myslí, že seriál The Walking Dead je neustálé stagnování na místě a vymýšlení zbytečné výplně, protože tvůrci nevědí, jak to všechno ukončit. To ovšem není pravda, protože seriál se v hlavní příběhové linii přesně drží komiksové předlohy, a ta také není jenom zbytečným natahováním děje, ale má jasně danou cestu. V první řadě je potřeba si uvědomit, že příběh není o zombie, ti vždy byli, jsou a budou jenom neustálým nepřítelem v pozadí. Příběh je o samotných lidech, jejich počáteční snaze přežít, která se později vyvine ve snahu obnovit svět, jaký znali dříve.
Robert Kirkman, tvůrce komiksové předlohy, zamýšlel své dílo udělat jako „příběh, ve kterém se nemusíte ptát, co bylo poté, co se hrdinové dostali do bezpečí, protože toho sami budete svědky.“ Většina podobných filmů a seriálů končí příchodem hlavních postav na nějaké bezpečné místo, kam se celý čas snažili dostat, a to je konec. Ovšem pro postavy by to ani zdaleka konec nebyl, pořád by na ně čekala hromada problémů, od psychických až po společenské. A právě prozkoumat i tuhle stránku apokalypsy je cílem Kirkmana.
Po počátečním kolapsu společnosti a všeobecné anarchii a chaosu, kde bylo prvořadé přežít, se musely postavy ze všeho vzpamatovat a najít bezpečné místo, kde by mohly přečkat, než dorazí pomoc. Po uvědomění, že jsou odkázaní sami na sebe, se snaží vylepšit svůj domov a mít dostatek zásob. Narážejí ale na jiné skupiny, které v těchto dobách také bojují o přežití, a dochází ke vzájemným konfliktům, které mohou vyústit i ve zničení jejich domova a následného hledání nového útočiště. Nastává doba, kdy každý bojuje sám za sebe.
Nakonec se jim podaří nalézt místo, které se zdá být oním rájem, ovšem po takové době je pro ně těžké žít zase jako předtím a žít normálně. Po překonání těchto problémů se střetávají s dalšími podobnými komunitami a uzavírají vzájemná spojenectví, přičemž ale pořád musejí bojovat s bandity a pomatenci, nebo s nějakou stejně dobře organizovanou komunitou, která chce mít všechno pod kontrolou.
Takovéhle spojenectví nakonec vyústí ve vznik rozsáhlých sítí komunit, které představují zárodek budoucích států a návratu ke starému světu. A přesně tohle představuje Společenství, které nám bude představeno v poslední řadě seriálu. Právě sem mířila snaha všech přeživších lidí. Infrastruktura, pěstování jídla a chování zvířat ve velkém, společenské události, výroba oděvů, brnění a všechno, o čem si lidé mysleli, že už nikdy neuvidí – to všechno nabízí Společenství.
Někteří namítají, že už to není ono, že lepší by bylo, kdyby se seriál pořád věnoval putování z místa na místo, ale jaký smysl by to pak všechno mělo? Jestli očekáváte velké zabíjení nemrtvých, tak vás asi poslední série hodně zklame. Rozloučení s chodci jako hlavní hrozbou jsme se dočkali v podobě Šeptačů. Když to bude jako v komiksu, čeká nás spousta politikaření, sociálních problémů, mezilidských konfliktů a vztahů, dokonce i návrat soudnictví. I když se možná bude schylovat k občanské válce, mělo by nakonec dojít k mírumilovnému vyřešení všech problémů, protože právě tak se seriál dostane tam, kam celou dobu mířil.
Každopádně nás tvůrci můžou něčím překvapit a možná to nebude taková nuda, jakou tady nastiňujeme. Třeba taková Občanská republika, která v komiksu neexistuje, může ještě zamíchat kartami. Je ale jasné, že poslední série se v ničem nebude podobat tomu, co jsme doteď viděli.
Foto: AMC, Image Comics
#4 ori: Jooo, to by byla paráda. Trilogie s Rickem by to celé mohla vážně završit.
#2 Hunter12: Nemyslím si, že Aaron převezme Rickovu smrt, naopak si myslím, že to celý jako v komiksu přežije. To, že vypadá jako Rick, to bych upřímně bral s rezervou. Podle mě ten, kdo ideální na Rickovu smrt je Ezekiel, protože u něj by to dávalo větší smysl. Ohledně Dwightovy smrti, tam si zase myslím, že to převezme Gabriel. Vzhledem k tomu, co jsme viděli v epizodě 10×10 a 10×19, tak je úplně jasné, k jakým směrem s ním chtějí scenáristi dotáhnout.
#2 Hunter12: O Jumiko už sme tu písali jednu teóriu, a v jednom novom teaseri ktorý sme tu tiež dávali je to zrejme potvrdené lebo sa chytá presne toho papieriku o ktorom píšeme. Ja si zase myslím že Aaron ako vodca armády by dostal Dwightovu smrť rukou Gabriela ako de facto vodcu Alexandrie.
#3 Denis Růžička: Tú si šetria na filmy
#7 Denis RůžičkaObčanská republika snad těmi kartami opravdu zamíchá…
#4 ori#1 hyena: Ani bych se nedivil, kdyby seriál skončil cliffhangerem, na který by se navázalo těmi připravovanými filmy. Třeba se v poslední scéně objeví Rick s Michonne, nebo uslyšíme jejich hlas z vysílačky. A nebo se jich dočkáme v potitulkové scéně.
Pár teorií k událostem v 11. sérii na základě komiksu: Rick v seriálu sice již nevystupuje, ale někdo jeho komiksovou smrt jistě převezme. Hádám, že tím někým bude Aaron. Jeho momentální podoba s komiksovým Rickem (vousy, železná ruka) nebude náhoda. Navíc je jedním z vůdců Alexandrie. Pokud se tvůrci zbaví Nory a Kyla (členů alexandrijské rady) a Gabriela (předsedy alexandrijské rady), který by mohl dostat svou komiksovou smrt (akorát z rukou Smrťáků, nikoliv Šeptačů), byl by Aaron jediným vůdcem Alexandrie a od komiksového Ricka by ho odlišovalo v podstatě pouze to jméno. Otázkou je, kdo převezme komiksovou smrt Dwighta. Yumiko zase převezme, dle mého názoru, osud komiksové Michonne. Ve Společenství nejspíš narazí na někoho ze své rodiny, o kom si myslela, že je po smrti. Michonne takto v komiksu našla svou dceru. Seriálová Yumiko byla stejně jako komiksová Michonne právničkou. Hádám, že právě právničinou se bude Yumiko zabývat v seriálovém Společenství.
#5 ori #6 tobi999tomasNedávno som videl seriál Kingdeom myslím že v twd svete môžu byť za hentych slimákov veľmi spokojný.a jak to skončí…určite happyendom nech sa stanica zavďači čo najviac fanúšikom …
#2 Hunter12