Kdo pomohl Neganovi utéct z jeho cely?

Kdo pomohl Neganovi utéct z jeho cely?

29.10.2019 18:00


Čtvrtá epizoda se hodně zaměřila na Negana, který se opět dostal do problémů. Kdo mu však pomohl utéct z cely?


Když se Negan rozhodl zachránit Lydii, tak během toho nechtěně usmrtil jednu ženu. Kvůli tomu ho místní chtěli zabít, nicméně se jim to nepodařilo, protože Negan uprchl. Sám by to však nedokázal, takže se nabízí otázka, kdo mu vlastně pomohl? Níže si představíme několik možností.

Jako první se nabízí samotná Lydia, která to v epizodě Silence the Whisperers dokonce přiznala, nicméně její tvrzení bylo zpochybněno Darylem, který řekl, že byl celý večer na hlídce a neviděl Lydii ani jednou vyjít z domu. Lydia svůj domov však mohla opustit, aniž by to Daryl postřehl, a její pomoc Neganovi je poměrně logická.


Druhou možnost představuje samotný Daryl. Ten sice nemá Negana nijak v lásce, nicméně věří, že ve sporu, ve kterém se ocitl, stojí na správné straně. Sám si byl moc dobře vědom toho, co by s ním udělali místní lidé, a proto ho raději pustil, aby neviděl smrt nevinného muže. Následný rozhovor s Lydií byl jen divadýlko.

(Co na Negana čeká nyní? Foto: AMC)

Jako třetí a nejpravděpodobnější možnost se nabízí Brandon, mladík, který Negana hlídá. I když je pověřen jeho střežením, tak ho respektuje a uznává, a proto se ho z nějakého důvodu mohl rozhodnout osvobodit. Této teorii nahrávají hned dva fakty – Brandon udělal to stejné v komiksové předloze a upoutávka k pátém dílu ukazuje, že se Negan a Brandon setkají v nedalekém lese.

I když se však tito dva setkají v lese, tak to neznamená, že právě Brandon pustil Negana. Toho mohl pustit někdo jiný, a když se o tom dozvěděl Brandon, tak utekl také, aby mohl být se svým idolem. Nakonec se mu ho tedy podařilo najít.

Pochopitelně to však mohl udělat někdo jiný, kdo k Neganovi chová nebo kdysi choval jisté sympatie. Například Laura, která kdysi bývala Spasitelkou, může mít stále slabost pro Negana. Otec Gabriel však řekl, že se jí na to ptal, přičemž ta mu odvětila, že by ho nikdy nepustila.

Kdo podle vás osvobodil Negana? Vyjádřete svůj názor v následující anketě a diskuzi.

Kdo osvobodil Negana?

44%
36%
13%
6%
1%
163 hlasů

Jít na The Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!