Komiksová předloha a seriál: Porovnání u dvaadvacáté epizody Here's Negan

Komiksová předloha a seriál: Porovnání u dvaadvacáté epizody Here's Negan

6.4.2021 16:00


Druhý bonusový díl o Darylovi a Carol opět neměl s komiksem vůbec nic společného. A co ten poslední, který byl věnovaný Neganovi? Ten se komiksem inspiroval bohatě, tvůrci ale také spoustu věci pozměnili.


Život před apokalypsou

V komiksu Negan učil na střední škole tělocvik, hrozilo mu však, že ho škola vyhodí, protože žákům nadával a dělal si z nich legraci. V seriálu ho už ze školy vyhodili, protože se popral s otcem jednoho žáka. Ke své ženě se nechoval laskavě a také ji v obou případech podváděl.

Rakovina

V komiksu Lucille zkolabovala, a proto v nemocnici zjistili, že má rakovinu. Negan tam tehdy byl s ní. V seriálu jí rakovinu objevili při běžné prohlídce, ale Negan se na ni vykašlal a šel si užívat s její kamarádkou. Zjistil to až po příchodu domů. V obou případech však svůj milostný poměr hned poté ukončil. V komiksu to nebylo žádné tajemství a oznámil jí, že to skončil, v seriálu netušil o tom, že to Lucille věděla, dokud mu to sama neřekla.


Léčba a apokalypsa

V komiksu se Lucille léčila v nemocnici a pořád slábla. Negan trávil čas s ní a vůbec nevěděl, že se ve světě začíná něco dít, až dokud nezačala evakuace nemocnice, on však odmítl odejít a zabarikádoval se s Lucille v místnosti. V seriálu jsme mohli slyšet zprávu o kanibalech, když Lucille odjížděla z nemocnice. Tam jsme neviděli, kdy je zastihl kolaps společnosti, jenom to, že tak už několik týdnů přežívali. Lucille tak musela pokračovat v léčbě doma.

Smrt Lucille a chodci

Komiksová Lucille zemřela v nemocnici toho dne, kdy došlo k evakuaci, a proto zombíky nikdy neviděla. Poté se proměnila a byla tak prvním chodcem, se kterým se Negan setkal. Komiksový Negan neměl problém chodce zabíjet, několik jich zabil hned poté, co vyšel z místnosti, aby zachránil jednoho kluka. Samotnou Lucille však zabít nedokázal a požádal o to právě onoho kluka. Poté odtud odešel a její tělo tam nechal hnít, což si nikdy neodpustil. Po svém vyhoštění z Alexandrie se rozhodl vrátit do nemocnice, aby její kosti mohl konečně pohřbít, což nám bylo ukázáno ve speciálním čísle Negan je naživu! Pravděpodobně se mu to podařilo, protože po velkém časovém skoku na konci komiksu měla před jeho domem kamenný náhrobek. V seriálu chodce zabíjet nechtěl, protože si na to nechtěl zvyknout, musela to za něj dělat Lucille. Během toho, co hledal léky, spáchala sebevraždu, a byla tak prvním chodcem, kterého zabil, i když nepřímo, když zapálil jejich dům spolu s ní uvnitř.

Co přišlo pak

V komiksu jsme sledovali i jeho další putování. Cestou potkával spoustu lidí, všichni ale postupně umírali, jeho to začalo štvát a časem tak ztratil respekt k druhým lidem, všechny je viděl jenom jako někoho, kdo žije jenom na krátkou dobu. V seriálu jsme viděli už jenom to, jak zachránil doktora.

První Spasitelé

V komiksu trvalo zhruba půl roku, než Negan narazil na Dwighta, který ho pozval do jejich tábora. Negan se postupem času stal jejich vůdcem na úkor Dwighta. Mezi členy této skupiny patřili i budoucí Spasitelé jako Sherry, Tara nebo John. Až poté, co členové skupiny zvládli přežít delší dobu, je Negan začal respektovat a uvědomil si, jaký potenciál v sobě ukrývají. Rozhodl se, že budou Spasiteli těch slabších, kteří jim tak budou zavázáni. V seriálu jsme viděli jenom Lauru, která byla nevlastní dcerou doktora, který dal Neganovi léky. K Neganovi se zřejmě přidala poté, co je zachránil.

Baseballová pálka

V komiksu přišel Negan ke své ikonické pálce poté, co zemřel její původní majitel, který s ním tehdy putoval. Ostnatým drátem ji však obmotal až mnohem později. V seriálu mu ji darovala právě Laura, protože neměl žádnou jinou zbraň. Ostnatým drátem ji obmotal poté, co zemřela Lucille.

Neganova bunda

Druhou ikonickou věcí ve vlastnictví Negana je jeho bunda. V komiksu ji našel v jednom obchodě nějakou dobu poté, co převzal vedení Dwightovy skupiny. V seriálu si ji koupil ještě před apokalypsou, ale protože přišel o práci, Lucille se ji rozhodla vrátit. Nakonec ji schovala a po začátku apokalypsy mu ji darovala.

První zabití

V komiksu Neganova skupina narazila na přeživší, se kterými se rozhodla spojit. Druhá skupina však byla násilnická a zneužívala své ženy. Negan, který je v komiksu velkým odpůrcem sexuálního násilí, pak jejich vůdce umlátil svou pálkou. Poté ji obmotal ostnatým drátem a povyprávěl všem o Lucille. Pak jim představil novou Lucille, která je odteď bude chránit. V seriálu byl jeho prvním zabitým člověkem jeden ze strážců, kteří hlídali svého šéfa. Toho zabil už přímo s Lucille. Pak zabil ještě několik dalších, než si vychutnal jejich vůdce.

Jizva

Když se v komiksu Negan pral s oním mužem, spadl na ostnatý drát, který ho pořezal na boku. Tím drátem si pak obalil Lucille. Této jizvy si později všimne Olivia, když v cele stříhá Negana. On jí odpoví, že jí o ní možná jednou povypráví. V seriálu nebyla žádná jeho jizva zmiňována.

Zlomená Lucille

V komiksu se během války s Šeptači přidal k boji i Negan, a to pod Dwightovým dohledem, protože se osvědčil tím, že zabil Alfu. Lucille si v komiksu po válce s Neganem nechal Dwight a používal ji i proti Šeptačům. Když ho pak napadl Beta, hodil ji Neganovi, který s ní začal Betu mlátit po hřbetě. Ta se ale najednou zlomila, a díky Neganovu šoku mohl Beta uniknout. V seriálu po válce ležela na bojišti, kde ji teď Negan vykopal. Po několika letech ale už byla ztrouchnivělá a nevydržela ani jednoho chodce, o kterého se zlomila.

Sbohem, Lucille

Komiksový Negan pak pálku pohřbil a po svém vyhoštění z Alexandrie s ní chodil rozmlouvat, ovšem nemluvil k ní jako k pálce, ale jako ke své manželce. Poté si našel novou pálku a také ji obalil ostnatým drátem, právě když za ním přišla Maggie s úmyslem ho zabít. Když si uvědomila, že osamělý život je pro něj horším trestem, nechala ho žít, a Negan pak novou pálku hodil do ohně. V seriálu hodil do ohně přímo původní pálku.

Ještě není konec

Zmiňovaná scéna, kdy Maggie ušetří Negana, je v podstatě jeho poslední scénou v komiksu. Té jsme se však v seriálu dočkali už na začátku deváté série. V následném krátkém speciálu nám je ukázáno, že pořád žije v onom domečku, než se rozhodne vrátit po ostatky své ženy a pohřbít je, a pak ho také vidíme po velkém časovém skoku na konci komiksu, jak klečí u jejího náhrobku. Seriálový Negan se ale s osamělým životem nehodlá smířit, a proto se navzdory hrozbě smrti vrátil do Alexandrie.

Foto: AMC, Image Comics


Jít na The Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!