Komiksová předloha a seriál: Porovnání u osmé epizody For Blood

Komiksová předloha a seriál: Porovnání u osmé epizody For Blood

5.10.2021 16:00


Poslední díl tohoto roku se v komiksu ničím neinspiroval přímo, nicméně v epizodě byly dvě scény, které můžou odkazovat na dvě události z komiksu, ke kterým by mohlo dojít v deváté epizodě.


Smrt Gabriela popáté

O tomto se diskutuje už dlouho. Jedno z nejbrutálnějších úmrtí v komiksu měl Gabriel, který během války s Šeptači spadl z vodní věže, na které hlídkoval, nohou se zachytil mezi příčkami žebříku a Beta ho pak zabil a jeho tělo nechal jako potravu pro chodce. Na tuto scénu už bylo v seriálu hned několik odkazů.

Během války se Spasiteli našel Rick jednoho ze svých vojáků, jak visí mrtvý z žebříku své pozorovatelny a krmí se na něm chodci. V deváté řadě si Eugene zranil nohu, když šplhal z vodní věže poté, co zahlédl chodce. Fanoušci poté spekulovali, že Gabriel takto zahyne v patnáctém díle desáté řady The Tower, protože epizoda se jmenovala „Věž“ a Gabriel byl v ukázce viděn, jak sám bojuje s Šeptači. A nakonec v bonusové epizodě One More se Gabriel s Aaronem baví o tom, že ještě půjdou prozkoumat místo u vodní věže, kde by měly být zásoby.


Nyní fanoušci znovu věští jeho smrt. V nejnovější epizodě Gabriel puškou ostřeloval Smrťáky. Pušku u sebe měl také při své komiksové smrti. Je možné, že ho v příštím díle napadne a zabije ten kněz, kterého Gabriel v minulém díle ušetřil.

Únik před šípy

Pope nám v novém díle představil hwaču, tedy velké seskupení šípů, kterými chtěl střílet po Maggie, ale také po svých lidech. Daryl s Leah ho zastavili, ale Leah se ji nakonec stejně rozhodla použít a vystřelila s ní na Maggie a Negana, čímž epizoda skončila. Jak tito dva asi dopadnou? To by nám mohla odhalit jedna skvělá scéna z komiksu, které jsme se v seriálu nedočkali.

Když Šeptači v komiksu zaútočili na Hilltop, bydlel tam také Carl. Ten byl právě venku, když se na Hilltop snesla salva zápalných šípů. Ty se zabodaly do země všude kolem a zabili několik strážných, ale Carla všechny minuly a on tak mohl obyvatele Hilltopu varovat před útokem. Doufejme, že stejné štěstí budou mít v příštím díle také Negan s Maggie.

Foto: Image Comics, AMC


Jít na The Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře