Komiksová předloha a seriál: Porovnání u první epizody A New Beginning

Komiksová předloha a seriál: Porovnání u první epizody A New Beginning

11.10.2018 17:00


Seriál The Walking Dead poměrně věrně kopíruje svou komiksovou předlohu. Proto se nyní budeme věnovat porovnávání komiksů a jednotlivých epizod. A nemůžeme začít ničím jiným než prvním dílem deváté řady.

Časový skok

V komiksu je po válce časový skok dvou let, po kterých Alexandrie, předtím zničená útokem Negana, vzkvétá a všechny komunity spolupracují. V seriálu tento skok trval rok a půl. Mezi komunitami vedou zabezpečené stezky, které hlídají vojáci na koních. Celkově už nikdo nepoužívá auta ani palné zbraně.

Washington

V komiksu jsme se také vydali do Washingtonu, ale mnohem dříve, vlastně ještě před příchodem do Alexandrie, a to na záchrannou misi.

Rickův nový vzhled

Rick se v obou případech ostříhal a nechal si narůst plnovous.

Miminko

Maggie se v obou případech narodilo miminko, malý Hershel.

Ježíš

Stejně jako v komiksu, i v seriálu po válce nosí Ježíš culík.

Vůdcovství

V komiksu je vůdcem Svatyně Dwight, který stejně jako Daryl už nechce být vůdcem a tohoto postu se vzdává. Odchází bydlet do Alexandrie a jeho místo zaujme jeho žena Sherry, která ho opustila.

Ken a Marco

Ken a Marco jsou stejně jako v komiksu dva přátelé z Hilltopu, ale v komiksu není Ken spřízněn s Earlem nebo Tammy, a taky v té době nezahyne. Oni dva jsou prvními lidmi, kteří se střetnou se Šeptači.

Earl

Earl Sutton je v komiksu hlavní kovář Hilltopu, stejně jako v seriálu. V komiksu však nemá rodinu, místo toho učí Carla, který se přestěhoval na Hilltop, aby se taky stal kovářem.

Tammy

Tammy Rose je v komiksu matka chlapce jménem Brandon, který napadl Carla a Sophii, následkem čehož ho Carl zmlátil lopatou. Jejím manželem je vzteklý Morton.

Napadení vůdce

V komiksu se obětí útočníka stane Rick, kterého napadne Morton, protože se mu nelíbí, jak Rick řeší situaci s Šeptači. Rick ho ale při sebeobraně kousne do krku a zabije.

Gregoryho převrat

V komiksu se Gregorymu nelíbí, že Hilltop vede Maggie, a proto dostane na svou stranu rozhněvanou Tammy a Mortona a navrhne, že odstraní Maggie. Na rozdíl od seriálu se však v komiksu angažuje sám a pokusí se Maggie otrávit, když jí nabídne svoji pomoc při sklence vína. Protože je ale hlupák, neodhadne správně dávku, a tak se Maggie nic vážného nestane, a ještě k tomu všechno uslyší Ježíš. Pak dají Gregoryho do cely.

Poprava

V komiksu celá záležitost trvala trochu déle, ale nakonec Gregory stejně skončil na šibenici. V komiksu ale toho nebyl svědkem Rick, kterého později, když se o tom doví, velice rozzuří, že Maggie takhle konala bez jeho vědomí.

Za zpracování tohoto porovnání děkujeme našemu odborníkovi na komiksy, @orimu.

Foto: AMC, Image Comics


Jít na The Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!