Patří Leah ke Smrťákům, kteří jdou po Maggie?

Patří Leah ke Smrťákům, kteří jdou po Maggie?

2.4.2021 15:00


Postava Leah, na kterou narazil Daryl, možná nebude zas tak obyčejnou ženou, jak jsme si mysleli. Má její představení v seriálu nějaký hlubší význam?


Bonusové díly desáté série mají spíše epizodní zápletky, ale co když se v pozadí ukrývá nějaká větší, která naše postavy ještě pořádně potrápí? Vše se týká Smrťáků, nebezpečné skupiny lidí, která jde aktuálně po Maggie a jejích lidech. V seriálu jsme sice poznali pouze jednoho jejich člena, ale je možné, že jsme tu viděli ještě jednoho dalšího, ale ani jsme si to neuvědomili.

Aktuální teorie hlásí, že ke Smrťákům může patřit i Leah, tedy žena, na kterou Daryl narazil během hledání Ricka. O té nám toho nebylo moc prozrazeno, a proto se musíme prakticky chytat stébel. V jednom z rozhovorů se však scenáristka Nicole Mirante-Matthews rozhovořila o Leah, přičemž naznačila, že ta má nejspíše vojenskou minulost. Naznačuje to jak její schopnost obratně zacházet se zbraněmi, tak i vojenské tetování na její ruce.


(Na tomto záběru lze vidět zmiňované tetování. Foto: AMC)

To, že by Leah mohla být součástí Smrťáků, naznačuje právě její vojenská minulost, protože to prozatím vypadá na to, že Smrťáci jsou tvořeni pouze válečnými veterány. Usuzujeme tak z představení onoho jednoho jediného Smrťáka v epizodě Home Sweet Home, který měl vojenský výcvik a prakticky se jednalo o profesionálního bojovníka.

Ještě se ale vrátíme k tomu tetování, které má Leah. Na něm stojí latinský nápis „Fortitudo Salutis“ přejatý z bible. Tato slova by se dala přeložit jako „mocná spása“, „mocná ochrana“ či podobně. Iniciály těchto slov jsou vyryty na Darylově noži, který dal Carol v díle Diverged. A od koho Daryl dostal tento nůž? Právě od Leah.


Jít na The Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře