Poslední díl desáté řady nám odhalil Neganovo příjmení

Poslední díl desáté řady nám odhalil Neganovo příjmení

10.4.2021 13:00


U většiny našich postav neznáme příjmení, a tak jsme vždy rádi, když nějaké zjistíme. Tentokrát došlo k odhalení příjmení bývalého vůdce Spasitelů.


Negan je sám o sobě velmi zajímavou postavou, ale už jenom jeho samotné jméno je pozoruhodné. Autor komiksové předlohy Robert Kirkman ho sám vymyslel, přičemž původně se měl Negan jmenovat Nagus. Postupem času se začali čtenáři i diváci ptát na to, co toto jméno vlastně představuje. Jde o křestní jméno, příjmení nebo snad přezdívku? Až po delší době Kirkman prozradil, že je to skutečně křestní jméno.

Otazník ale visel nad tím, jaké je jeho příjmení. To v komiksové předloze nebylo nikdy odhaleno, nicméně tvůrce nad ním několikrát přemýšlel. Když byl na toto téma dřív dotázán herec Jeffrey Dean Morgan, odpověděl následující: „On nemá žádné příjmení, je jak Madonna, Cher a Negan. Já bych ho pojmenoval Negan Sráč.“


(Tato poštovní schránka jasně ukázala, jaké má Negan příjmení. Foto: AMC)

Autor komiksové předlohy pak jednou řekl, že by Neganovi dal jedno konkrétní příjmení: „Jeho příjmení je Smith. Tak a je rozhodnuto. Dobré příjmení, ne?“ Nikdo neví, zda to tvůrce tehdy myslel vážně, protože Smith je v Americe podobně frekventované příjmení jako v našich končinách Novák, a tak si z toho mohl jen utahovat, nicméně tvůrci seriálu se toho chytli a nakonec mu takové příjmení věnovali.

Ano, právě v epizodě Here's Negan jsme mohli Neganovo příjmení spatřit na trofeji i poštovní schránce. Skutečně se tedy jmenuje Negan Smith, jak to kdysi prozradil Robert Kirkman.


Jít na The Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!